Sotsiaalministeerium tunnustas Karmen Maikalu

Teisipäeval tunnustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tublisid vaimse tervise edendajaid igast maakonnast, Jõgevamaalt pälvis tunnustuse Karmen Maikalu. Riikliku tunnustamisega soovitakse esile tõsta rahvatervise valdkonda arendanud ja tervisedendamisesse panustanud inimesi, teatas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik.

“Tervis on inimese olulisim vara, kuid ei tasu unustada, et lisaks füüsilisele tervisele on tähtis ja lahutamatu osa vaimne tervis, mis mängib olulist rolli meie elukvaliteedis,” ütles minister Ossinovski. “Igaüks meie tänastest laureaatidest on oma kodukandis silmapaistev eeskuju, kes on võtnud oma südameasjaks maakonna elanike tervisekäitumise suunamise, tegeledes sageli just laste ja noortega ning riskirühmade ja probleemide küüsis vaevlevate inimeste abistamisega. Nende algatus- ja kaasamisvõime, niisamuti empaatia ja pühendumus olgu eeskujuks meile kõigile,” lisas minister.

Karmen Maikalu on pühendunud tervisedendaja ja hinnatud psühholoog, kes on oma tööga aidanud nii õpilasi, peresid, kuid ka muid abivajajaid. Ta töötab koolis psühholoogina ning tema kompetentsi hinnatakse üle kogu maakonna ning ka kaugemal. Lisaks koolis tehtavale tööle tegeleb Karmen perede ja paarisuhete alase nõustamise ning koolitamisega. Ta on avaldanud mitmeid vaimset tervist puudutavaid artikleid. Karmen on hinnatud ja nõutud koostööpartner ning spetsialist.

Sotsiaalministeerium on maakondade tervisedendajaid tunnustanud alates 2012. aastast. Igal aastal valib ministeerium ühe prioriteetse teema, mis edastatakse maavalitsustele. Seejärel saavad kõik maavalitsused esitada tunnustamiseks oma maakonna kandidaadi, kes on panustanud rahvastiku tervise edendamisesse oma igapäevase töö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult. Eelmise aasta teemast lähtuvalt tunnustati tänavu vaimse tervise edendajaid.

Tunnustamisega jätkatakse ka edaspidi. Sotsiaalministeeriumi rahvastiku tervise arengukava juhtkomitees kinnitati 2016. aasta tervisedendamise prioriteetseks teemaks “Tegusaim alkoholikahjude vähendaja paikkonnas”.
Vooremaa