Sotsiaaldemokraadid aitavad lapsed suvelaagrisse

Tänavusel lastekaitsekaitsepäeval kogub Sotsiaaldemokraatlik Erakond läbi huumori annetusi, et toetada vähekindlustatud laste pääsu koolivaheajal lastelaagritesse. Kõik kogutud annetused soovitakse üle anda Lastekaiste Liidule, teatas SDE volikogu esimees.

“Iga 104 eurot, mis me kogume, võimaldab ühel halvemal järjel lapsel minna suvelaagrisse,” ütles sotsiaaldemokraatide peasekretär Kristen Kanarik. “Meie esimene eesmärk on koguda vähemalt 2700 eurot, mis aitab Narva linna 26 lapsel saada laagrisse. Kui kogume rohkem raha, siis on ka õnnelikke lapsi rohkem.”

Annetuste kogumisel võtavad sotsiaaldemokraadid eeskuju teiste riikide sarnastest üritustest, mis pisikese huumori kaudu toetavad abi vajavate laste ja noorte elus positiivse muutuse loomist.

Sotsiaaldemokraadid pakuvad 1. juuni pärastlõunal ja õhtupoolikul Eesti 15 paigas võimalust annetada vähemalt 2 eurot, mille vastu saab punase nina.

 Jõgevamaa sotsiaaldemokraadid korraldavad annetuste kogumise kampaania Põltsamaal kell 13.00 – 15.00.

Tallinnas ja Tartus on võimalik annetada nii sularahas kui kaardimakse terminali kaudu, mujal Eestis saab korjanduskarpi panna vaid sularaha. Kogu tulu läheb toimetulekuraskustes perede laste toetuseks, täpsemalt siis neile suvelaagri tuusiku võimaldamiseks. Ettevõtmine on mõeldud just selleks, et pisikese huumori kaudu toetada muutuse loomist laste ja noorte eludes.

“Miks seda teeme? Sotsiaaldemokraadid on laste ja perede eest kõige kindlamalt seisev erakond. Lisaks poliitikale tahame ka igaüks ise, tavakodanikuna anda oma panuse just toimetulekuraskustes laste abistamiseks. Lastekaitsepäev on täpselt õige päev, mil seda eriti nähtavalt teha,” ütles Jüri Morozov. “Punane naljanina oma koomilisuses aitab läbi lapseliku huumori tõmmata tähelepanu olulistele teemadele ning panna inimesed mõtlema ühe haavatavama grupi – laste – muredele.”

Vooremaa