Skeneraator festival kutsub muusikagurmaane Peipsi äärde

Skeneraator 2017 kutsub 18.-20. augustil muusikagurmaane osa saama alternatiivmuusikafestivalist. Kahe päeva jooksul astub üles 18 esinejat meilt ja mujalt, teatasid korraldajad.

Skeneraatori fesival sündis Generaadio, Vikerruumi ja DIY Punk in Tartu koostööst ning toimub tänavu teist korda. Toimumispaigaks on valitud imeilusa loodusega silmapaistev koht Peipsi ääres – Ranna puhkebaas. Kahel festivalipäeval astuvad üles põnevad esinejad ja muusikažanre kuuleb seinast seina: on punk rocki ja hardcore’i, suitsurocki ja psühhedeelseid
riffe, tumedat ulmemusikat ja sündipoppi, müra ja sludge’i ning black, death, trash ja doom metalit. Sarnaselt eelmisele aastale soovib Skeneraator pakkuda suvises festivaliderägastikus teistusugust elamust ning meelitab lisaks muusikale huvilisi tasuta telkla, oma söögi valmistamise ja joogi kaasavõtmise võimalustega (keelatud on vaid klaastaara).

Reedel on laval maiuspalana Nevesis, kes sel aastal andis välja rohkelt kiidetud heliplaadi “Pink Magnet Masters”. Nevesise ainulaadne helipilt on koorunud Kesk-Eesti soostunud aladelt ning bänd on tuntud oma elujõuliste etteastete poolest.

Märkimist väärib ka käre ja intensiivne DÖD. Helsingist pärit grunge mõjutustega ja kohati uneleva muusikaga bänd moodustab koos agressiivse vokaaliga eheda riot grrl koosluse.

Lisaks eelmainitule toovad reedel lavale glämmilikku esteetikat rõõmsakõlaline Blast Ones ja metalmuusika žanreid segav IGNITER Soomest, maa-alust ängi karmi metali kujul Trachea, süntesaatoritest juhitud post-rocki ja süntpopi segu White Sparks ning mammutina muusikaskeenes kanda kinnitanud instrumentaalbänd Mang Ont.

Laupäevaste esinejate seast peab kindlasti vaatama tulema Soome kooslust Woodrue. Nende “Low of Luck” on kaheldamatult üks värskemaid sludge’i albumeid muusikamaailmas. Woodrue riffid on toored ja tumedad ning kuigi rütm meenutab sama žanri pioneere nagu Cavity või Grief, mõjub Woodrue muusika ainukordselt.

Ilma ei tohi jääda ka Riiast pärit uue laine rockmuusikat toovast bändist Omertà. Keskendudes detailidele, kuid jäädes siiski minimalistlikuks, iseloomustavad neid agressiivsed kitarririffid, jõuline bass ja rütmilisus. Kohaliku muusikaskeene lippu hoiavad kõrgel Liblikas – psühhedeelne stoner metal, mis ei jäta kedagi külmaks, Zahir – mürane rock’n’roll aastast 1993 ning JUUR – noor alternatiivrockbänd Tallinnast, kelle loomingut on mõjutatud stonerist postrokini ja progressiivrokist alternatiivse metalini. Mürase avant-garde’iga kostitab Läti bänd Oytö, Tampere hardcore’i esindab Pandemia. Soomest tuleb ka Sekret Teknik – tume ja ulmeline sündipungi duo. Kustumatu mulje jätab kindlasti ka Condescensioni, kelle muusika on mustaks toonitud okultistliku sisuga death metal. Kaschalot mängib energilist instrumentaalmuusikat kübekese kurbusega – Balti melanhoolia. Festivali jääb lõpetama juba eelmisest aastast tuttav Sattiva – trio, kelle omavahelist lavalist sünergiat lihtsalt peab kuulama ja kogema.

Lisaks muusika nautimisele saab festivalialal mängida võrkpalli ja korvpalli, olemas on ka pinksilaud. Laupäeval on kavas ka ühine võimlemine ja lihastevenitused, lisaks toimuvad erinevad loomingulised töötoad.

Kolmapäeva 12. juulini on võimalik osta festivalile eelmüügist ka sooduspilet ning õnnelikele on avatud facebookis piletiloos. Täpsema info piletite, transpordijagamise, programmi ja kõige muu kohta leiad festivali kodulehelt http://skeneraator.generaadio.ee ja Facebookist http://fb.com/skeneraator Jälgida tasub ka meie instagrami http://instagram.com/skeneraator

Vooremaa