Sibulateel avatakse laupäeval puhvetid

Laupäeval 17.septembril, toimub esimene Sibulatee puhvetite päev. Oma kodu väravad, uksed ja hoovid avavad kuusteist siin piirkonnas elavat ja toimetavat pere. Oodatakse külalisi, kellele meeldivad kodused ja kohalikust toorainest valmistatud road, teatas MTÜ Sibulatee eestvedaja.

Sibulatee puhvetite päev sai inspiratsiooni Eesti mitmetes piirkondades suviti toimuvatest kohvikupäevadest. Sibulatee võrgustiku liikmed soovisid kogukonda aktiveerivat ning siia rohkem külastajaid toovat päeva korraldada just nimelt sügisel. Valminud on siis kõik aedviljad, purgis on marjad ja seened ning muidugi on Kolkja-Kasepää-Varnja külatänavad palistatud kuulsa peipsi sibula müüjatest. Samal päeval toimub ka Varnja sibulalaat.

Eesti toidu kuu ajal toimuval sündmusel on siinsed kuusteist puhvetit laiali pillutatud terve Sibulatee piirkonnas. Samas on näiteks Varnjas pea et külg-külje kõrval kolm puhvetit. Kaugemad avatud õued asuvad Välgis või hoopiski Torilas. Päris mitmed puhvetid asuvad otse Peipsi järve kaldal.

Sibulatee eestvedaja Liis Pärtelpoja sõnul pakuvad puhvetid eelkõige kohalikust toorainest valmistatud roogi ja jooke: “On nii sibulapirukaid, kalasuppi ja -praadi. Küpsetatakse nii marjakooke kui õunu, on pannkooke ja vahvleid. Kahes puhvetis pakutakse ka veganitele sobivat toitu.”

Mitmed puhvetid pakuvad tegevust tervele perele. On nii muusikalisi ülesastumisi kui ka näiteks joonistusvõistlusi. Torilas asuvas puhvetis saab kangastelgedega vaipa kududa, Välgis proovida vibulaskmist. Luulepuhvetis Liivi muuseumis saab luuletuse eest värskelt pressitud õunamahla. Voronja galerii puhvet aga näitab viimast korda sellesuvist näitust. Üks puhvetitest asub suisa Alatskivi lasteias, kus lastele õues rohkem tegevust ja mille müügitulu läheb lasteaia arendamisse ehk rõõmuks kohalikele lastele.

Sibulatee puhvetite päeva kohta leiab infot nii Sibulatee veebikodust www.sibulatee.ee kui sündmuse jaoks loodud näoraamatu lehelt http://www.facebook.com/events/1783547411867455/ Puhvetite asukoha kaart on saadav nii veebist http://goo.gl/ZywsUF kui näpuga järje ajamiseks trükivariandis igast avatud puhvetist.

Sibulatee esimest puhvetite päeva korraldamist toetab ka rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Sündmuse peakorraldaja, MTÜ Sibulatee eesmärgiks on Peipsi äärses turismipiirkonna tutvustamine ning turismiettevõtete võrgustiku arendamine. Sibulatee võrgustikku kuulub 21 piirkonnas tegutsevat organisatsiooni.

Vooremaa