Sel nädalal algab Eesti raiespordi hooaeg

Selle nädala reedel, 17. aprillil algab Eesti raiespordi hooaeg. Esimene võistlus – Kevadkarikas – toimub traditsiooniliselt Tartus Maamessil, teatas metsaseltsi kommunikatsioonijuht.

Kahepäevaste võistluste esimesel päeval on kavas traditsioonilised raiespordialad – langetamine (platsialana, postide langetamine), saeketi vahetus, täpsussaagimine ja kombineeritud järkamine ning laasimine. Parimad selguvad juba samal päeval.

Võistluste teisel päeval, laupäeval 18. aprillil võisteldakse Kevadkarikal aga alal, mida teadaolevalt pole Euroopas varem olemaski – esmakordselt saavad võistlejad kätt proovida ja pealtvaatajad näha raiesprinti. Võistluste peakorraldaja Mart Kelk Eesti Metsaseltsist tutvustas raiesprinti nii: “Raiesprint on võistlusala, mis pakub pinget nii võistlejatele kui pealtvaatajatele. Kui tavapäraselt käivad raievõistlused nii, et iga võistleja teeb läbi ühe ala ja siis ootab, kuni ka teised on lõpetanud, et alles seejärel liikuda edasi järgmise võistlusalaga, siis raiesprint on nagu sprint ikka – kiire ja äkiline.

Lihtsalt öeldes tähendab raiesprint seda, et neli raiespordi tavalist ala – ketivahetus, täpsussaagimine, kombineeritud järkamine ja laasimine toimuvad ühe võistleja jaoks kõik ühtejutti. Võistleja alustab ketivahetusega ja lõpetab laasimisega, kusjuures halastamatu kell tiksub kogu aeg. Võidab see, kes saavutab parima aja ja kogub kõige vähem karistuspunkte.”

Laupäeval, 18. aprillil on lisaks raisprindile kavas ka teine publikumagnet – teatevõistlus. Mõlemad alad on kiired ja elamusterohked, iga väiksemgi viga võib neil aladel end kurjalt kätte maksta. Võistlejate ees seisab tõeliselt keeruline probleem – kas kiirustada ja loota, et eksimusi ei tule või teha aeglasemalt, kuid hoiduda vigadest.Kevadkarikast osavõtjad on Eesti publikule juba tuntud – loomulikult on kohal meie parimad täiskasvanud ja juuniorid, lisaks külalisi 
lähinaabrite juurest.

Vooremaa