Rongisõit kallineb 15. veebruarist

Reisirongiliiklust korraldav Elron teatas, et alates 15. veebruarist hakkab kehtima uus sõidupiletite hinnakiri, mille järgi kerkivad rongipiletite hinnad keskmiselt viis protsenti. Uued hinnad on alates tänasest avaldatud Elroni kodulehel.

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo selgitas, et lühemate sõitude puhul lisandub piletihinnale keskmiselt kümme senti, seejuures jääb mitmetel juhtudel sõidu hind endiseks. Kongo sõnul vajavad rongipiletite hinnad korrigeerimist, kuna Elron suurendab uuel aastal reisijatele pakutava teenuse mahtu umbes kuue protsendi võrra, kiireid ühendusi on lisatud Narva ja Tartu liinile, rongiliiklus tiheneb ka mujal. “Suurenev diislikütuse aktsiis ja kasvavad raudtee kasutustasud moodustavad olulise osa Elroni kuludest.”

Uuendusena hakkab Elron alates 15. veebruarist veebimüügis pakkuma vabalt valitava päevade arvuga perioodipileteid, mis annab püsiklientidele võimaluse oma sõite ökonoomsemalt planeerida. Perioodipiletit on võimalik osta 1-90 päevaks. “Suur osa meie igapäevastest reisijatest ei kasuta veel aktiivselt Elroni pakutavaid soodustusi – Elroni sõidukaarti, mis annab kümneprotsendise soodustuse, ja võimalust osta pilet internetist, millega saab säästa veel täiendavalt 10 kümme protsenti,” lisas Ronnie Kongo. “Julgustan kõiki neid võimalusi aktiivselt kasutama.”

Edelasuuna I tsooni piir viiakse samast kuupäevast vastavusse Tallinna linna piiridega, sellega nihkub Männiku peatus I tsoonist II tsooni. Samuti suurendatakse rongis Elroni sõidukaardile laetavat minimaalset summat 15 euroni, veebis saab endiselt laadida summat alates ühest eurost.
15. veebruarist kehtima hakkavad uued hinnad on leitavad Elroni kodulehelt www.elron.ee<http://www.elron.ee>, kasutades sõiduplaani otsingut ning sisestades otsitavad peatused ja kuupäeva alates 15. veebruar. Vabalt valitava päevade arvuga perioodipileteid on võimalik osta Elroni veebist alates 15. veebruarist, seni saab perioodipileteid ette osta endise hinnaga.
Vooremaa