RMK ehitab Jõgevamaale 48 kilomeetrit metsateid

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) tellimusel ehitatakse sel aastal Jõgevamaa metsadesse 48 km metsateid ja rekonstrueeritakse metsakuivendussüsteeme 3500 hektari suurusel maa-alal. Tööd lähevad maksma 1,8 miljonit eurot, teatas ettevõtte pressiesindaja.

RMK metsaparandustalituse juhataja Margus Reimanni sõnul valmib Jõgevamaal kaks suuremat objekti – Otti metsakuivendussüsteem 1420 hektaril koos kuue teega (23 km) ja Juudikünka metsakuivendussüsteem 2080 hektaril koos kaheksa teega (16 km). “Lisaks saavad valmis veel neli väiksemat teed kogupikkusega 8 km,” kinnitas Reimann.

Kokku ehitatakse ja uuendatakse RMK tellimusel sel aastal üle Eesti 489 kilomeetrit metsateid, kuivendussüsteeme rekonstrueeritakse 23 800 hektaril. Sellisteks investeeringuteks ja regulaarseteks hooldustöödeks kulub 23,3 miljonit eurot. Kõige enam tehakse metsaparandustöid tänavu Pärnumaal ja Ida-Virumaal, järgnevad Jõgevamaa, Lääne-Virumaa, Valgamaa ja Põlvamaa.

2014. aastal investeeris RMK metsateede ja kuivendussüsteemide rekonstrueerimisse ja hooldamisse 23,6 miljonit eurot. Selle eest ehitati ja uuendati 267 kilomeetrit teid ja taastati kuivendussüsteeme rohkem kui 7000 hektaril. Reeglina tehakse metsaparandustöid ühel objektil kaks aastat. Valdavalt valmivad tööd septembris-oktoobris, RMK-le pakub teenust üle poolesaja ettevõtte. Kokku on tänavu valmivaid objekte üle Eesti ligi 200.

Metsateid rajatakse ja vanu metsakuivendussüsteeme rekonstrueeritakse selleks, et parandada ligipääsu metsa, lihtsustada metsatöid ning säilitada varasema kuivendusega saavutatud puidu lisajuurdekasv ja parem kvaliteet. Teadlaste hinnangul kasvab tänu metsakuivendusele Eestis igal aastal ligikaudu üks miljon tihumeetrit puitu rohkem. Parem metsateede võrgustik on oluline ka metsatulekahjude kustutamiseks ning muudab metsas liikumise mugavamaks seenelistele-marjulistele ja matkajatele.
Vooremaa