Riigihalduse minister osaleb viie omavalitsuse ühinemislepingu allkirjastamisel Mustvees

Riigihalduse minister Mihhail Korb osaleb täna Avinurme, Lohusuu, Kasepää ja Saare valla ning Mustvee linna ühinemislepingu allkirjastamisel, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond.

“Minu suur tunnustus kõigile viiele omavalitsusjuhile. Mul on hea meel, et lausa viis omavalitsust suutsid läbi tõhusa koostöö saavutada suurepärase tulemuse piirkonna arenguks. Haldusreformi lõppeesmärk on võimekad omavalitsused, kus inimestel on hea elada. Täna saan öelda, et Avinurme, Lohusuu, Kasepää ja Saare vald ning Mustvee linn on üheskoos sellele suure sammu võrra lähemal,” ütles riigihalduse minister Mihhail Korb.

Minister avaldas heameelt, et mida lähemale tuleb haldusreformi esimese etapi lõpp, seda rohkem uudiseid kuuleme edukatest liitumistest. “Jätkuvalt soovin rõhutada, et reformiga ei muutu ainult omavalitsuse piirid, vaid suureneb ka nende otsustusõigus. Anname omavalitsustele juurde ülesandeid ning nende elluviimiseks ka vahendeid.”

Viie omavalitsuse volikogude ühisistung ning ühinemislepingu allkirjastamine toimub täna kell 16 Mustvee kultuurikeskuses.

Haldusreformi seaduse järgi on omavalitsustel kuni selle aasta lõpuni aega omaalgatusliku ühinemise lõpuleviimiseks. Järgmises etapis esitab valitsus, hiljemalt tuleva aasta 15. veebruariks, seaduses seatud miinimumkriteeriumist väiksematele omavalitsustele ettepaneku nende ühendamiseks naaberomavalitsusega.

Vaata lisaks suurt kaarti kohalike omavalitsuste ühinemisläbirääkimiste kohta ja muid materjale haldusreformi koduleheküljel http://haldusreform.fin.ee/

Vooremaa