Reformierakonna Jõgeva piirkonna liikmed toetavad suure omavalitsuse tekkimist

Kolmapäeval peeti Reformierakonna Jõgeva linna ja valla piirkonnaorganisatsioonide ühine koosolek, kus otsustati toetada vähemalt 17 000 elaniku suurusega omavalitsuse tekkimist Jõgeva piirkonda, teatas erakonna piirkonnaorganisatsioon.

Leiti, et haldusreformi järgselt peavad omavalitsused olema jõulised ja arenguvõimelised. Seda on võimalik saavutada siis, kui liitub vähemalt kuus kuni kaheksa senist väikest omavalitsust ning seeläbi tekib ühendatud investeerimisvõimekus.

“Me ei näe mõtet luua väikest omavalitsus,” sõnas Reformierakonna Jõgeva piirkonnaorganisatsiooni juht Raivo Meitus. “Praeguses olukorras annab suur omavalitsus tulevikuks vajaliku sünergia,” lisas ta.

Jõgeva piirkonnaorganisatsioonide liikmete meelest võiks Jõgevamaal liituda Jõgeva linn, Jõgeva vald, Palamuse, Torma, Tabivere, Puurmani, Pajusi ja Saare vald.

“Ei ole ka võimatu, et maakonda jääbki ainult üks suur omavalitsus, kuhu on koondunud kõik senised vallad ja linnad,” ütles Jõgeva linnavolikogu esimees Margus Kask.

Reformierakonna Jõgeva piirkonnaorganisatsioonid kutsuvad omavalitsuste juhte Jõgeva maakonnas arvestama valijate tahtega, et tagada elanikele parimad teenused tulevikuks.
Vooremaa