Reedel on Betti Alveri muuseumis tervisekonsultant Peeter Liiv

Reedel algusega kell 17.30 on Jõgeval Betti Alveri muuseumis õhtuseminar, kus oma teadmisi ja kogemusi jagab terviskonsultant Peeter Liiv, teatasid seminari korraldajad.

Seminaril on kaks osa, mis üksteist täiendavad. Kõigepealt silmad terveks ja säravaks. Saate taastada oma silmanägemist või vabaneda prillidest mõne vähese nädala või kuuga või kasvõi aastaga, kui omate teadmisi ja harjutusi ning harjutate. Just nende harjutustega taastas Liiv aastaid tagasi oma silmanägemise, mis oli +2,75, ca kahe kuuga tasemeni, mis võimaldab tal vabalt lugeda arvuti- ja raamatukirja prillideta. Kusjuures sel õpetusel pole vahet, kas me ei näe kaugele või lähedale.

Peeter Liiv märkis, et silmanägemise parendamise teooria pärineb Willima Bates`ilt (1902 monograafia) selles mõttes, et ta parandas Helmholtzi varasemat, ilmselt vigast teooriat. Viimane arvas, et silmanägemine oleneb silmaläätse väikestest ripslihastest, olenedes aga peamiselt hoopiski neljast piki- ja kahest põilkilihasest. Oma hea nägemise säilitamise idee sai Bates teadupärast Põhja-Ameerika indiaanlastelt. Me ei tea, kas ka hiljem on Batesi teooriat edasi arendatud, kuid siin on tähtis teada mitte niivõrd harjutusi, kuivõrd printsiipe, mille peale võib ehitada hulgem harjutusi.

Kuus sammu terviseni on terviseteadlik lähenemine terve olemisele või tervenemisele. Osaluspanus kümme eurot.

Vooremaa