Reedel, 9. veebruaril Tartus 26. Intellektika

Lõuna-Eesti regiooni Rajaleidja keskused kutsuvad noori 9. veebruaril Tartu Näituste messihallis tänavu 26. korda toimuvale Intellektika haridusmessile.

Koos Tartumaa keskusega on messil ka Viljandi-, Võru- , Põlva- ja Jõgevamaa Rajaleidja keskuste karjäärispetsialistid. Karjäärinõustamisteenuseid soovitakse pakkuda mobiilselt ja seepärast viiakse karjääriinfo ja -nõustamine noorte juurde messile kohapeale. Koos otsitakse vastuseid küsimustele “kelleks saada?”, “millist eriala õppida?” ning “kuidas leida sobiv töökoht?”.

Rajaleidja messiboksis toimuvad mitmed tegevused ning õpilastel on võimalus rohkem teada saada talle huvipakkuvatest teemadest, mis on seotud karjääriplaneerimise, edasiõppimisvõimaluste, ametivaliku ja töömaailmaga. „Ootame kõiki haridusmessile uudistama ning pakutavaga tutvuma – oleme ühiselt väljas selle eest, et Lõuna-Eesti noored saaksid kogu vajamineva info ja oskaksid enda valikuid teadlikult langetada,“ sõnab Tartumaa Rajaleidja karjäärispetsialist Heidi-Maarja Melts.

Rajaleidja boksis pakutakse noortele võimalust oma teadmised proovile panna kahootides, osaleda messialal info-orienteerumismängul, küsida infot karjäärispetsialistidelt, panna enda oskusi ja teadmisi proovile erinevaid ülesandeid lahendades, saada karjäärialast nõu jpm. Interaktiivse kahooti mängu formaati karjääri- ja haridusinfo vahendamiseks katsetavad Rajaleidjad messil esimest korda ning ühtlasi on fookuses Rajaleidja chat’i ehk e-nõustamise formaadi tutvustamine.

Rohkem informatsiooni Intellektika haridusmessi kohta kodulehelt http://intellektika.ee/ või Facebookist www.facebook.com/events/711303785735483. Üle-eestiline Innove Rajaleidja võrgustik pakub tasuta karjääri- ja õppenõustamisteenuseid kuni 26aastastele noortele ning on partneriks õpetajatele ja lapsevanematele. Rohkem infot kodulehelt www.rajaleidja.ee või Rajaleidja Facebookist. https://www.facebook.com/rajaleidja/

VOOREMAA