Reede õhtul annab Ida Tantsukool Vaimastvere koolis tasuta tänukontserdi

Reedel toimub Vaimastvere koolis harva nähtav balletikontsert. Nimelt  esitab Ida Tantsukool Tartust kauni muusika saatel kolme nädalaga suvekoolis õpitud kava. Tasuta tänukontsert lapsevanemaile, külarahvale, Vaimastvere koolile ja  teistele huvilistele algab kell 18 ja kestab 45 minutit, teatas Ida Tantsukooli juhataja.

Kauni kunsti õpetus kestab aastaid, nõuab erilist pühendumist ja täpsust ning Vaimastvere suvekoolis on selleks segamatud võimalused. Kolmveerandtunnises kavas saab näha variatsioone klassikalistest ballettidest ja originaaltantse. Kui väikesed, lihtsamate lastetantsude esitajad on oskusi lihvinud vaid paar aastat, siis vanema astme õpilased esinevad klassikalisele balletile iseloomulikes varvaskingades. See nõuab tantsijalt erilist tähelepanu, ülimat täpsust ning erioskusi ja pakub vaatajale eriliselt nauditava elamuse.Täies hiilguses etendub Vaimastvere tänukontserdi kava 28. veebruaril 2018 Vanemuise teatris, rahvusvahelisel balletikoolide galal „Arabesque“, kuhu Ida Tantsukool on kutsunud külalised Tallinna, Oslo, Riia ja Helsingi balletikoolidest.

Suvekooli projekt teostub balletikooli lapsevanemate kulul, toetajaiks  Eesti Noorsootöö Keskus, Vaimastvere kool ja MTÜ Arabesk.

Vooremaa