Raudtee remonditööd võimaldavad tulevikus lühemaid sõiduaegu

  1. Käesoleva aasta suvehooajal tehakse raudtee rekonstrueerimistöid Tapa-Tartu ja Liiva-Rapla lõigul. Raudtee remont toob endaga kaasa muudatusi rongide sõiduplaanides ja mõnede reiside osalise bussidega teenindamise. Muudatusi sõiduplaanides planeerib Elron koostöös remonttööde tellijatega ning võttes arvesse reisijate huvisid, teatas Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht.

    “Elron teeb kõik endast oleneva, et raudtee remondist tulenevaid ümberkorraldusi sõiduplaanis minimeerida ning et hoolimata remondist rongiliiklus või seda asendav bussiühendus parimal võimalikul moel toimiks. Loodame kõigi mõistvale suhtumisele ning pakume omalt poolt soodsamaid hindu,” ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

    “Lähenevad renoveerimistööd raudteedel on rongiliikluse paranemise seisukohalt vajalikud, sest need loovad eeldused sõidukiiruse suurendamiseks ja reisiaja lühendamiseks tulevikus,” lisas Ronnie Kongo.

    Alates 5. aprillist alustab taristuomanik AS Eesti Raudtee remonte Tapa-Tartu raudteelõigul Kaarepere jaama ja Kärkna-Tartu jaamavahe rekonstrueerimisega. Jätkub eelmisel aastal alanud kapitaalremont, mille käigus vahetatakse välja kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad, liiprid), vajadusel laiendatakse muldkeha ja suurendatakse kandevõimet ja remonditakse ülesõidukohad (katte vahetus, tõkkepuud).

Remongiaegse sõiduplaani koostab Elron koos remondi tellija Eesti Raudteega, arvestades reisijate huvidega võimalikult suures mahus. Neljal päeval nädalas (E, K, R, P) toimib rongiliiklus täies mahus. Vaid kolmel päeval nädalas (T, N, L) ning seda vaid päevasel ajal asendatakse rongid osaliselt bussidega, hommikusi ja õhtusi reise teenindatakse ka nendel päevadel rongidega. Esmajärjekorras asendatakse rongireisid bussidega Tabivere-Tartu
ning Jõgeva-Tartu lõikudel.

Rongisõitu planeerides palub Elron jälgida aktuaalset infot kodulehelt (www.elron.ee <http://www.elron.ee> ) ja infostendidel. Remondiaegsed sõiduplaanid avaldatakse kodulehel ja infostendidel niipea, kui uued sõidugraafikud on koostatud.
Vooremaa