Rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval tunnustatakse Avinurme sotsiaal- ja turvakeskuse tegevusjuhendajat

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon korraldab rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva tähistamiseks piduliku tunnustusürituse, mis toimub 21. märtsil Narvas Tartu ülikooli Narva kolledzis. Teiste hulgas pälvib aasta tegevusjuhendaja tiitli Avinurme sotsiaal- ja turvakeskuse tegevusjuhendaja Kaja Traks, teatas Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon.

Rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva avab Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni eesistuja Eike Käsi, sotsiaaltöötajaid tervitavad sotsiaalministeeriumist Rait Kuuse ja riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt, samuti Narva linnapea Tarmo Tammiste.

ESTA poolt korraldatava ürituse raames tunnustatakse vabariigi parimaid sotsiaalala töötajaid. Konkursile esitati 44 kandidaati, kes kõik saavad Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni tänukirja.

Tiitli aasta hooldustöötaja 2016 pälvis Päevakeskus Kalda hooldustöötaja Lea Tiirik, tiitli aasta sotsiaaltöötaja 2016 pälvis Maardu linnavalitsuse sotsiaalabiosakonna juhataja asetäitja Lilia Kidelman, tiitli aasta tegevusjuhendaja saab Kaja Traks, kes on  MTÜ Avinurme Sotsiaal- ja Turvakeskuse tegevusjuhendaja. Aasta lastekaitsetöötaja 2016 tiitel läheb Haabersti linnaosa valitsuse lastekaitse peaspetsialist Aasa Rohtlale.

Tiitli aasta hoolekandeasutuse juht 2016 pälvis OÜ Avitar Viiratsi hoolekandekeskuse  juhataja Merike Siht ja tiitliga elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas pärjatakse Pärnu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Epp Klooster.

ESTA tunnustab tänukirjaga Parim sotsiaaltöö koolituse lektor Kuressaare ametikooli sotsiaaltöö ja iluteeninduse juhtõpetajat Kai Rannastut ja ka sotsiaaltöötaja parimat koostööpartnerit, kelleks sai politsei- ja piirivalve kesklinna politseijaoskonna üleminspektor ja piirkonnapolitseinik Jekaterina Paškevitš.

Parimaks sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanikuks valiti konkursi tulemusel Eesti Ringhäälingu ajakirjanik, saatejuht, arvamustoimetaja Rain Kooli.

Sotsiaaltöötajate tunnustamise tseremooniale järgneb kontsert, kus esinevad Narva muusikakooli õpilased.

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (asutatud 2004) on vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on sotsiaaltööd tegevate ja seda väärtustavate inimeste ning sotsiaaltöö valdkonnas tegutsevate mittetulundusühingute ühendamine sotsiaalse heaolu, sotsiaaltöö ja sotsiaaltöö kultuuri edendamiseks ning sotsiaalpoliitika kujundamiseks; ühenduse liikmete kutsealaste huvide esindamine ja kaitse.

Lisainformatsiooni Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni ning sotsiaaltöö päeva kohta leiate kodulehelt www.eswa.ee .

Vooremaa