Rahvusvahelisel muusikapäeval esineb Jõgeval Violetta-Viktoria Haletskaja

Rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril kell 12:30 esineb Jõgeva kirikus Aia tänav 7 Violetta-Viktoria Haletskaja (orel), teatasid korraldajad.

Eesti Muusikanõukogu korraldab rahvusvahelise muusikapäeva puhul 1. oktoobril üleriigilist kontserdiprogrammi juba viiendat aastat. Projekti missiooniks on muusikakultuuri propageerimine ning muusika hariduse ja muusiku elukutse tutvustamine. Kõik kontserdipaigad ning muusikud panustavad programmi vabatahtlikkuse alusel. Seega toimuvad ka  kõik kontserdid külastajatele tasuta. Muusikapäeva märksõna Kuula! kutsub sel päeval inimesi muusikat kuulama ja muusikale keskenduma. Päev on täis üllatusi ja elavat muusikat võib 1. oktoobril kohata ka seal, kus seda oodata ei oskaks.

Muusikapäeval toimub üle Eesti enam kui 100 tasuta kontserti ning need on jaotatud avalikeks ning asutusesisesteks kontsertideks. Muusikapäeva kommunikatsiooniplaan on lai ning kontsertide kajastust leidub erinevates kanalites. Päevale paneb punkti traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu jagavad silmapaistvatele muusikaelu tegelastele preemiad. Tseremooniat on kõigil huvilistel võimalik jälgida algusega kell 19 ETV otseülekande vahendusel.

Lisainfot leiab ka Muusikapäeva koduleheküljel ja facebooki lehelt: www.muusikapäev.ee 

Vooremaa