Rahvakoosolek Saarel

Täna õhtul peetakse Mustvee vallas Saarel rahvakoosolek. Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liikme Annika Orase sõnul lepiti eelmisel koosolekul kokku, et rahvakoosolek hakkab toimuma igal pööripäeval, seega on neid aastas kokku neli. Rahvakoosolekul arutatakse eelkõige vallaga seotud küsimusi.

Tänasele rahvakoosolekule on kutsutud Mustvee valla sotsiaaltöö peaspetsialist ning Annika Oras usub, et see teema peaks huvi pakkuma nii nooremale kui ka vanemale rahvale.

Eelmisel, jõulude ajal toimunud koosolekul räägiti omavalitsuste ühinemisest ja sellega kaasnevatest muutustest. Siis oli osalejaid paarkümmend. Seekord loodetakse arvukamat osavõttu.

Oras lausus, et rahvakoosolek toimub pigem õdusas, mitte väga ametlikus vormis. Kuulatakse ära üksteise mured ja rõõmudki ning otsitakse aktuaalsetele probleemidele lahendusi. Rahvakoosoleku korraldajad usuvad, et kui see toimub igal pööripäeval, siis teatakse osalemiseks aega võtta. “Edaspidi võiks rahvakoosolekutel rääkida sellest, kuidas ja mil määral oleks igaüks ise valmis oma kogukonna heaks midagi tegema,” lisas Annika Oras.

TOOMAS REINPÕLD