Puurmanis sõitis naine valesti valitud kiiruse tõttu kraavi

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo teatel sai politsei kolmapäeval kella 9.35 ajal teate liiklusõnnetusest Jõgevamaal Puurmani vallas. Jõgeva poolt liikunud sõiduauto Volkswagen Touareg, mida juhtis 26-aastane naine, kaotas teeoludele mittevastava sõidukiiruse tõttu T-kujulisele ristmikule lähenedes juhitavuse, mistõttu libises auto otse üle ristmiku, alla põllu ääres olevast teekraavist ning rullus mitu korda üle katuse.

Liiklusõnnetusse sattunud autos viibis vaid juht, kelle päästjad sõidukist välja aitasid. Sündmuskohal vaatasid kannatanu üle meedikud, kes naisel vigastusi ei tuvastanud. Politsei kinnitusel oli juht kaine.

Tee liiklusõnnetuse paigas oli lumine. Õnnetuse hetkel sadas lund.

Politsei paneb juhtidele südamele, et tulenevalt rasketest teeoludest ja kiiresti muutuvatest ilmastikuoludest tuleb talvistes oludes sõitmisel olla tähelepanelik ja rahulik, hoida suuremat pikivahet, vältida järske manöövreid ning valida teeoludele vastav sõidukiirus. Pigem sõita ettevaatlikult ja aeglasemalt. Rasked teeolud eeldavad teinekord lubatust mõnevõrra aeglasemat sõidukiirust, et vältida teelt väljasõite või veelgi traagilisemate tagajärgedega liiklusõnnetusi.

Vooremaa