Pühapäeval avastusretk Poruni ürgmetsa

Pühapäeval, 21.mail on plaanis minna avastusretkele Poruni ürgmetsa, õigem oleks öelda “põlismetsa”, mis asub Vasknarva ja Narva vahel Poruni jõe kallastel, teatas keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist.

Poruni jõgi suubub Narva jõkke. Sealset metsa võiks nimetada ka parasvöötme vihmametsaks. Täpsemat teavet saate, kui lööte google´i otsinguaknasse märksõna “poruni ürgmets”. Matkarada saab läbida 5-kilomeetrise ringina või edasi-tagasi retkena Narva jõeni (10 kilomeetrit).

Teel sihtkohta teeme retke Peipsi järve kallast mööda ja luitemännikus Kauksist Kuru ojani (ca viis kilomeetrit).

Vasknarvas tutvume Kuremäe kloostri Eelijase eraklaga (soovitav hoida käepärast paar münti annetuseks korjanduskasti), käime linnusevaremete juures ja näeme üle jõe Venemaad. Tagasiteel külastame Kuremäe kloostrit ja vaatame ümbritsevat maastikku Tärivere vaatetornist Iisakus. Väljasõit Jõgevalt Kultuurikeskuse juurest kell 8; Jõgeva alevikust 8.10; Laiuse teeristist 8.20. Tagasi Jõgeval orienteeruvalt kell 19. Võtke lõunaeine kaasa. Pärast matka leiame võimaluse mõnes söögikohas einestamiseks.

Bussis on 16 istekohta. Reisi maksumus: kui osalejaid 11-12, siis 29 €/in; kui osalejaid 13-15, siis 25€/in. Palun andke osalemissoovist mulle teada hiljemalt neljapäeva, 18. mai õhtuks e-posti aadressil sirjaohakas@yahoo.com<mailto:sirjaohakas@yahoo.com> või mobiili numbril 53430007. Vajadusel küsige julgesti lisateavet.

Seoses Eesti Vabariik 100 toimkonna üleskutsega igale kodanikule teha omalt poolt kingitus meie riigile, tuli mõte korraldada 100 kilomeetrit loodusretki Eestimaa kaunitel maastikel. Olete oodatud osalema! Retki saab olema piisavalt palju, et kui sul igal retkel ei ole võimalik osaleda, võite saada ikkagi 100 kilomeetrit täis. Kuna päevad on pikad, saame teha mõne retke ka õhtul. Mai lõpus – juuni alguses on plaanis retk Seljamäe matkarajale ja Norra-Oostriku allikatele; Äntu järvede matkarajale Järaniku forellikasvanduse külastamisega, kus ühes tiigis elab hüljes; Kirna matkarada ja mitmeid üllatusi vastavalt looduse arenemisele ja tähelepanuväärsete liikide õitsemisele (eestimaised orhideed). Info järgmiste retkede kohta tuleb lähiajal.

Vooremaa