Pühapäeva õhtul on kõik oodatud oma kodupaigas tulesid süütama

XII noorte laulu- ja tantsupeoks valmistujad tähistavad pühapäeval, 16. aprillil Eesti Vabariik 100 programmi ETV eetris tervitusega XII noorte laulu- ja tantsupeolt “Mina jään”, mille järel süüdatakse südametuledest ka XII noorte laulu- ja tantsupeo tuli. XII noortepeo “Mina jään” juhid Heli Jürgenson ja Margus Toomla kutsuvad 16. aprillil kell 19 kõiki inimesi, kogukondi, perekondi ja sõpruskondi süütama kodupaigas oma südametulest väiksemaid ja suuremaid lõkkeid, küünlaid või tõrvikuid, teatas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Seoses sellega on laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnale end üles andnud mitmed üle Jõgevamaa toimuvad eestvedamised, kuhu oodatakse ka teisi inimesi üheskoos Eesti Vabariik 100 programmi ja laulu- ja tantsupeo algust tähistama. Jõgevamaal on enda tule süütamisest ja algatusest laulu- ja tantsupeole seni märku andnud ligi kümmekond kodanikualgatust. Mitmed ootavad ka teisi huvilisi ja soovijaid enda tule ümber kaasa elama.

Neist suurimad on Puurmani mõisakooli hoovis süüdatav lõke, kuhu oodatakse 100 inimest ja MTÜ Loomemõisa eestvedamisel süüdatav lõke. Lisaks süüdatakse Jõgeva kultuurikeskuse ees ka küünlad ning toimuvad veel mõned väiksemad kogukonna ja perekondade algatused.

http://www.puurmani.edu.ee/news/suutame-laulupeo-tule-16-04-puurmani-moisakooli-pargis/

https://www.facebook.com/Juulavalja/posts/648077368726848

Tänavu 16. aprillil möödub sada aastat eestlaste asualade ühendamisest ja Eestimaa kontuuri tekkest. XII noorte laulu- ja tantsupeoni jääb siis aga juba vähem kui sada päeva. “Me loodame väga, et 16. aprillil koos EV100 programmi algusega süüdatud tulesid kanname kõik oma südameis kuni juuni lõpus ja juuli alguses toimuva noortepeoni,” ütles peadirigent Heli Jürgenson. “Kui üldlaulu- ja tantsupidude puhul mäletame suurejoonelisi tuleteekondi Tartust Tallinna, siis noortepidude eel tuleteekonna traditsiooni ei ole, sest noortepeod saidki 1962. aastal alguse Tallinnast.”

Oma tulesüütamise paluvad korraldajad jäädvustada ka foto või videona sotsiaalmeediasse ja lisada teemaviide #minajään. Parimad fotod jõuavad õhtul teleekraanile, mil kontserdist ning laulu- ja tantsupeo tulesüütamisest teeb otseülekande ka ETV.

Ka Ivo Linna kutsub süütama XII noorte laulu- ja tantsupeo tuld: https://www.youtube.com/watch?v=7oGxaxi2scg.

Vooremaa