Pühajärve SwimRun, avaveeujumisvõistlus ning aquatlon ootavad osalema

Spordiklubi Meie Liigume annab teada, et juba järgmisel nädalavahetusel 15.-16. juulil toimub Otepääl esmakordselt Pühajärve Swim&Run Weekend, mille käigus selguvad tänavused Eesti meistrid SwimRunis, avaveeujumises ning aquatlonis.

Pühajärve Swim&Run Weekend saab alguse 15. juulil esmakorselt Eestis toimuva toimuva SwimRun võistlusega. Tegemist on multispordivõistlusega, kus omavahel vahelduvad jooksu- ja ujumisetapid. Ettevõtmise muudab põnevaks asjaolu, et võistlejatel tuleb kogu vajaminev varustus endaga kaasas kanda ning etappide vahepeal ei toimu näiteks triatlonile omast riiete ega inventari vahetust.  Ühtlasi on SwimRun üritus mõnusaks vahelduseks ning treeningvõimaluseks multisportlastele, kes tahavad ennast proovile panna ujumis-, triatloni- ja jooksuvõistlusel.

Kell 11 antakse start noortele mõeldud SwimRun lühivõistlusele, mille käigus tuleb kaks korda joosta ja kaks korda ujuda. Võistlusrada kulgeb Pühajärve SPA&Puhkekeskuse territooriumil. Kell 12 starditakse ca 12km pikkusele põhivõistlusele, mis kulgeb päripäeva ümber Pühajärve. Põhivõistlusel on kokku 9 jooksuosa ning 8 ujumisosa. Põhivõistlusest saab osa võtta nii individuaalselt kui ka paaridena.

Laupäeval 15. juulil kell 16 antakse aga Pühajärve SPA&Puhkekeskuse rannast start tänavusele Meie Liigume Pühajärve avaveeujumise noortevõistlusele, kes läbivad 250m ujumisringi. Kell 16.20 stardivad 1km pikkusele võistlusele harrastajad ning kell 17.00 antakse start 3,3km ja 5km pikkustele distantsidele, mille käigus selguvad ka tänavused avaveeujumise Eesti meistrid. Pühajärve avaveeujumisvõistlus on ühtlasi Meie Liigume Medita avaveeujumissarja teine etapp.

Pühajärve Swim&Run Weekendi esimese võistluspäeva lõpetab afterparty ööklubis Comeback.

Pühapäeval 16. juulil kell 12 antakse start esimest korda toimuvale Pühajärve Aquatlonile, mis koosneb ujumis- ja jooksuetapist.

Pühajärve Aquatloni lastevõistlusel tuleb ujuda 250m ning joosta üks kilomeeter.  Põhivõistlusel on distantsid vastavalt 1km ja 5 kilomeetrit. Võistluse lõpetab noored B, harrastajate ning veteranide 70-80 võistlus, mille käigus läbitakse 500m ujudes ning 2,5km joostes.

Pühajärve Swim&Run Weekendi ajakava ning võistluste juhendid on leitavad aadressilt https://swimrun.ee/registreerimine/. Sealsamas saab kuni 9. juulini ka soodsamalt võistlustele eelregistreerida! Võistlustel on avatud ka kohapealne registreerimine, mis lõpeb 30 minutit enne vastavt starti.

Pühajärve Swim&Run Weekend peakorraldaja on spordiklubi Meie Liigume ning peatoetajaks on Tartus tegutsev Medita kliinik.

Võistluste läbiviimist toetavad Eesti Multispordi Liit, Eesti Ujumisliit, Otepää Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Enervit, Reginett, Tarmeko, Ikodor, RMK, Keskkonnaamet, Pühajärve SPA&Puhkekeskus ja Kolga saun.

Vooremaa