PRIA kutsub pindalatoetuste taotluste esitamisega kiirustama

Tänavu 2. mail alanud pindala- ja keskkonnatoetuste taotlusvoorus oli 12. mai päeva lõpuks PRIA-le laekunud 4278 taotlust, mida on üle tuhande vähem kui möödunud aastal sama pikal perioodil, teatas PRIA pressiesindaja.

“Ilusaid ilmu kasutatakse kindlasti eelkõige põllutöödeks ja küllap on see üks põhjusi, miks põllumees pole taotlust esitada jõudnud,” tõdes PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive.
Taotluste esitamise põhiperiood kestab 23. maini. Ajavahemikus 24. maist kuni 17. juunini saab taotlusi esitada hilinenult, aga siis väheneb määratava toetuse summa ühe protsendiga iga hilinetud tööpäeva kohta.

“Kuigi tänaseks on laekunud alla neljandiku eeldatavast taotluste hulgast – mullu esitati 17 365 taotlust – siis rõõmu teeb see, et oluliselt on suurenenud e-PRIAs esitatud taotluste osakaal. Eelmisel aastal oli see samaks ajaks ligi 61 protsenti, nüüd ligi 82 protsenti,” ütles Bleive. “Eesmärgiks on järgnevate aastate jooksul jõuda selleni, et 100 protsenti taotlejatest kasutaks e-taotlemist, sest see võimaldab vältida vigade tegemist toetuse taotlemisel.”

PRIA paneb oma klientidele südamele: ärge jätke taotluse esitamist taotlusvooru viimastele päevadele! Tegemist väga mahuka taotlusvooruga, kus kolme nädala jooksul laekub PRIAsse tuhandeid taotlusi. Kui valdav osa neist esitatakse taotlusvooru viimastel päevadel, siis võib esineda järjekordi teenindusbüroodes ja väga suure andmemahu tõttu tõrkeid infosüsteemides.
Tuletame meelde, et mahetootmise, keskkonnasõbraliku majandamise, mullakaitse ja kohalikku sorti taimede toetust saab taotleda ainult e-PRIAs ning pabertaotluseid nende toetuste saamiseks vastu ei võeta.

Infot toetuste ja taotlemise kohta leiavad huvilised PRIA kodulehelt www.pria.ee<http://www.pria.ee>, abi saab küsida infotelefonil 7377 679. Taotluse esitamiseks ja kliendiarvuti kasutamiseks teenindusbüroos soovitame broneerida aja kodulehe vahendusel või telefonitsi.
Vooremaa