PPA saatis teenistuskoerad Penti ja Gustavi pidulikult pensionile

Neljapäeval saatis politsei- ja piirivalveamet (PPA) pensionile kaks teenistuskoera. Jõgeva politseijaoskonna patrullkoer Penti ja Mustvee kordoni piirilõigus töötanud otsingu- ja päästekoer Gustav saavad pärast pikki ja tulemuslikke tööaastaid nautida teenitud puhkust, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Patrullkoer Penti jõudis uue peremehe Arsi Alavere juurde 2009. aasta maikuus ning kuni tänaseni on ta olnud patrullides ustav seltsiline ja suur abimees. “Sageli kipuvad joobes ja juhtimisõiguseta juhid politsei eest põgenema. Mõnikord tehakse seda autoga, kuid sageli hoopis jooksujalu ja sellisel juhul ei ole Pentile kiiruses võrdset ning rikkuja korrakaitsjate eest ei pääse,” kirjeldas Alavere koostööd Pentiga.

Suur abi on Pentist aga ka vaid siis, kui ta lihtsalt kohal on. “Kaklemiste ja ka korterilärmide puhul pole seni olnud veel ühtegi tegelast, kes oleks tahtnud end vabatahtlikult koera hammaste vahele sättida – keegi ei taha ju koeraga tüli norida ja nii on sellised olukorrad lahenenud kiiresti,” sõnas koerajuht.

Gustavi ehk Kusti, nagu koerajuht Üllar Tänna teda hellitavalt kutsub, põhitööks on seni olnud kadunud inimeste otsimine ja päästetöödel osalemine. Kusti ja koerajuhi teed ristusid kaksteist aastat tagasi ning tänaseks on koer metsast välja toonud mitmeid eksinud lapsi ja vanureid ning kolleegidele ka muude otsingute puhul õige suuna kätte näidanud. Pensionipõlves ei saa Gustav end aga päris vabalt tunda, sest head eeskuju peab näitama Üllari peres kasvavale teisele teenistuskoerale, kaheaastasele Guugle’ile, kes on läbinud oma esimese atesteerimise ja juba usinalt jälgi ajab.

Jõgeval toimunud pidulikul üritusel meenutasid Penti ja Gustavi teenistuskäiku Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov, Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits ning koerajuhid. PPA erivarustuse juhtivametnik Tõnu Tänav andis aga koerajuhtidele ja päevakangelastele üle meened ja kingitused, et tunnustada neid tehtud töö eest.

Vooremaa