Põltsamaal valmis uus poolkuiv õunasiider

Eesti vanim veinide tootja Põltsamaa Felix pruulis ehtsast õunamahlast uue poolkuiva õunasiidri, teatas ettevõte.

Uus Põltsamaa naturaalne poolkuiv õunasiider on valmistatud ehtsast õunamahlast, on madala suhkrusisaldusega ja 4,5% vol alkoholisisaldusega. Põltsamaa veinimeistri Piret Karu sõnul sai tõsisem arendustöö tehases alguse kolm aastat tagasi, kui seati eesmärgiks teha väga hea siider, mida sobiks pakkuda toidu kõrvale muu hulgas ka Eesti esindusrestoranides.

“Viimase kümne aastaga tegi veini ja siidri tarbimise kultuur Eestis suure arenguhüppe ning enam ei taheta vaid magusaid veine ja siidreid, milles on palju suhkrut. Palju reisitakse, inimestel on rohkem infot ja maitsekogemusi, pealegi lõpetavad igal aastal Sommeljeede kooli suurte veini- ja siidrialaste teadmistega õpilased, kes jätkavad tööd restoranides,” rääkis Piret Karu.

Karu sõnul on Põltsamaa uus poolkuiv õunasiider turuolukorraks valmis ja vastab tarbijate ootustele. “Oleme teinud kõik selleks, et siider hästi välja tuleks. Praeguseks oleme saanud palju positiivset tagasisidet. Põltsamaa õunasiider on puhtast õunamahlast naturaalselt kääritatud ning sellele on lisatud vähesel määral suhkrut,” lisas Karu.

Tervise Paradiisi sommeljee Aivar Vipperi sõnul sobib uus Põltsamaa õunasiider aperitiivina ning on samuti heaks kaaslaseks piknikul, kergemate suupistete juurde või jaaniõhtul.

“Põltsamaa õunasiider on kuldkollane, selge ja intensiivse värvusega.
Tema mullid on keskmisest suuremad ja tagasihoidliku intensiivsusega. Aroomis domineerivad üleküpsenud õunased aroomid ja lõpus ka väheke banaanile viitavaid nüansse. Maitse on poolkuiv, keskmisest madalama happesusega, enim tuleb esile kollane õun ja ka ananass,” kirjeldas uut jooki Aivar Vipper.

Põltsamaa siidrit tuleks serveerida veiniklaasis temperatuuril 6-8 C. Siider on villitud 0,75-liitrisesse klaaspudelisse ja maksab kauplustes keskmiselt 3,7 eurot.

Põltsamaa on Eesti vanim veinide tootja, kes tegeleb veinide valmistamisega aastast 1920.

Vooremaa