Põltsamaal valmis uus aastakäiguvein – Kuldne 2009

Põltsamaa veinitehases valmis 2009. aastal laagerduma pandud uus aastakäigu õunavein Põltsamaa Kuldne 2009, mis täiendas Põltsamaa aastakäiguveinide sortimenti, teatas ettevõte. Ühtlasi said kõik Põltsamaa dessertveinid uue pudeli ja kujunduse.

Küpse ja täidlase maitsebuketiga puuviljavein on tehtud Eesti õuntest ning on laagerdunud Põltsamaa veinikeldrites aastast 2009. “Seitse aastat küpsenud Põltsamaa Kuldne on meie uus täidlase aroomi, kuldse värvuse ja tugeva karakteriga aastakäigu ehk vintage vein, mis tuli erakordselt hästi välja,” ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol. Põltsamaa Kuldset 2009 on villitud piiratud kogus – vaid 15 000 pudelit ehk üks vaat.

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii näeb uues aastakäigu Põltsamaa Kuldses suurt potentsiaali. “See vein võib vabalt seista kedris veel 20 aastat, nii et soovitan: ostke vein ära, pange keldrisse või veinikappi ning tehke see eriti piduliku või tähtsa sündmuse auks lahti. Kusjuures soovitan hoida seda veini hoopis püsti!” ütles Markii uue veini degusteerimisel.

Markii sõnul sobib uus Kuldne õrnemate soolaste toitude juurde, nagu näiteks maksaroad ja pateé, mille juurde soovitab sommeljee lisada tükike magusat puuvilja. “Selle veini värskusega saab kõige parema maitseelamuse just siis, kui pistad põske kord soolast, kord magusat ampsu,” lisas Markii.

Nii Põltsamaa Kuldset 2009, kui ka kõiki teisi uusi Põltsamaa veine villitakse värske kujundusega pudelitesse, mille autoriks on suur veini- ja toidusõber, Tallinnas resideeriv Rootsi reklaami- ja disainiagentuuri Satumaa Family Business kliendidirektor Gustaf Hertsius.

“Meie eesmärk on muuta Põltsamaa dessertveine atraktiivsemaks kaasaegsemale auditooriumile ning paigutada Põltsamaa veinid ka välimuslikult premium klassi toodete hulka – maitse ja kvaliteedi poolest nad ongi premium veinid,” lisas Hertsius.

Põltsamaa veinitehase traditsioonid algavad aastast 1920 – tegemist on 

Eesti vanima kodumaise puuvilja- ja marjaveinide tootjaga. Põltsamaa veinisortimenti kuuluvad vahuvein Fest, veinid toidu kõrvale, dessertveinid, aastakäigu veinid, glöggid ja kuiv õunasiider. Põltsamaa veinid on kaitstud geograafilise tähisega ning nimed Põltsamaa Tõmmu ja Põltsamaa Kuldne on Eestis registreeritudkaubamärgid. Põltsamaa veinid on enamuse Eesti parimate restoranide veinikaartide valikus.
Vooremaa