Põltsamaal toimuvad XII Eesti lahtised meistrivõistlused viskitundmises

Laupäeval, 28. märtsil toimuvad Põltsamaa lossirestoranis Konvent XII Eesti lahtised meistrivõistlused viskitundmises, millele registreerus seitse võistkonda erinevatest Eesti paikadest, teatas MTÜ Šotimaa Sõprade Klubi. Põltsamaad esindab meistrivõitslusel kaks võistkonda.

Võistlusele on ennast registreerinud seitse meeskonda, muuhulgas Põltsamaa Viskiklubi kooseisus Guido Pook, Andres Kert, Olavi Sõmermaa ning samuti Põltsamaalt pärit Jõevälja Hobiklubi kooseisus Pilvi Juus, Aadi Juus, Jüri Männiksaar.

Neile pakuvad konkurentsi kolm Tallinna klubi: Tallinna Viskiklubi (Ain Käpp, Fred Märtsoo, Aivar Hunt), Telegraaf (Oskar Pihlik, Tarvo Sarapuu, Risto Viljur) ja Šoti Klubi (Arvi Mägin, Guido Gritšenko, Meevo Ruus). Võistlema tulevad ka Haapsalu Viskiklubi (Alari Engman, Erko Kalev, Jaanus Kalm) ning Lõuna-Eesti Viskiklubi (Üllar Varik, Indrek Talgre, Indrek Truija, (Olev Allik)).

Traditsiooniks saanud võistlust peetakse kahes voorus: esmalt küsitakse võistlejatelt teoreetilisi küsimusi viski tootmispiirkondade ja -kultuuri kohta, mille järel asutakse praktikale ehk pimedegusteerimisele.

“Eestis on mitmeid väärikaid viskiklubisid ning viskivõistluste traditsioon annab ühiste huvidega seltsingutele võimaluse omavahel jõudu katsuda ja kogemusi vahetada,” ütles võistluse korraldaja Šoti Klubi liige Mari Mandre. “Võistlus nõuab osalejatelt teadmisi erinevate päritolumaade ja valmistamisomadustega viskide kohta. Eesti lahtiste meistrivõistluste tase on olnud läbi aastate ühtlaselt kõrge ning erinevused parimate meeskondade vahel minimaalsed”.

“Positiivne trend on see, et Eestis üldiselt on hakatud tarbima vähem alkoholi ning eelistatakse kvaliteetsemaid brände. See näitab, et inimesed on muutunud teadlikumaks tarbitava alkoholi osas,” ütles võistluse toetaja, maaletooja Pernod Ricardi brändijuht Sulev Kirst. Tema sõnul meeldivad Eesti viskisõpradele enim Šoti seguviskid, kuid populaarsust on kogumas ka Iiri ja Ameerika viskid ning viimase trendina kasvab ka erinevate ühelinnaseviskide populaarsus.

Eelmisel aastal toimunud XI meistrivõistluste võitjaks tuli suure edumaaga juba mitmendat aastat järjest Põltsamaa Viskiklubi, kes osaleb ka tänavu. Võistluste žürii esimees on Viskiklubi UBC president Toomas Tiivel.

Viskivõistlusele järgnevad viskide degustatsioon ja koolitus Lossi veinikeldris ning meeleolukas Šoti pidu kolmekäigulise õhtusöögi ja Šoti seltskonnatantsudega lossirestoranis Konvent.

XII Eesti lahtiseid meistrivõistlusi viskitundmises korraldab Šotimaa Sõprade Klubi koostöös maaletoojatega Pernod Ricard Estonia, Prike, Tridens, Liviko, Dylan Distribution ning Lossirestoraniga Konvent. Meistrivõistlusi juhib Šoti Klubi juhatuse liige Margus Leivo. Ürituse eesmärk on arendada viskikultuuri Eestis ning anda võimalus sarnase suunitlusega klubidel üle Eesti vähemalt kord aastas kokku tulla ning jõudu katsuda.

Vooremaa