Põltsamaal saab kokku Vabaerakonna kümnes Esinduskogu

Täna ja homme toimub Põltsamaal Vabaerakonna kümnes Esinduskogu, kus tehakse kokkuvõte kohalike omavalitsuste valimistest, kinnitatakse erakonna ettepanekud Eesti majanduse elavdamiseks ning vabaühenduste tegevuse toetamiseks, teatas erakonna kommunikatsiooninõunik.

“Vabaerakonna Esinduskogu saab kokku vastavalt vajadusele, kuid kindlasti paar korda aastas. Siin arutame nii poliitilisi algatusi, tegevuskava ning see on ka võimalus näha piirkondade toimekaid inimesi, keda pealinnas just tihti ei kohta,” ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Esinduskogul annab Vabaerakonna juhatuse liige Andres Herkel ülevaate kohalike omavalitsuste valimistest ning Artur Talvik räägib ettevalmistustest riigikogu ning Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimisteks.

Vabaerakonna juhatuse liige Andres Ammas tutvustab erakonna ettepanekuid majanduse elavdamiseks. “Majandust tuleb vaadata laiemalt, kui vaid äri ja ettevõtlus või eelarve ja maksud. See on ka inimeste heaolu ja sõltumatus. Teeme ettepanekuid, kuidas luua parem keskkond ise hakkamasaavale ühiskonnale ning kuidas vähendada inimeste sõltuvust riigist. Suur osa inimese igapäevasest elukorraldusest on seotud majandusega, seetõttu näeme majandusvaldkonnana ka loomemajandust, kultuurilist teenindamist, innovatsiooni, töösuhteid ja tarbimist ning igaühe vabadust tagada enda ja oma pere toimetulek just selliste seaduslike vahenditega, mida ta õigeks peab,” kirjeldas majandusprogrammi sisu Talvik.

Saadik Jüri Adams ning erakonna juhatuse liige Inna Rose kõnelevad valimiste ja erakondade demokratiseerimisest. “Parteide demokratiseerimise ühe näitena võib tuua poliitbroilerite kasvatamise süsteemide ära kaotamise ning parteisiseste poliitiliste manipulatsioonide võimaluste vähenemise,” tõi välja Talvik.

Ülevaate keskkonna piirangute mõjust elukeskkonnale annab Vabaerakonna juhatuse liige ning keskkonna- ja energeetikatoimkonna esimees Jaanus Ojangu.

Teise päeva lõpetab erakonna maaelutoimkonna esimehe Kaul Nurme eestvedamisel kokku pandud kodanikuühiskonna rahastamise ettepanekute tutvustus.

Eesti vabaühendused on loodud küll alt üles, kuid paljud neist satuvad varem või hiljem finantssõltuvusse avaliku sektori rahastamisotsustest, tekitades küsimuse, kui vabad on tegelikult meie vabaühendused. Sellega on loodud pinnas poliitiliseks rahajagamiseks ja korruptsiooniks,“ tõi välja Talvik. Ta lisas, et ettepanekud annavad suunise, kuidas vabastada kodanikuühenduste rahastamine poliitilisest sõltuvusest ning pakuvad välja lahendusi, kuidas vabaühenduste omaalgatust, erainitsiatiivi ja neile tehtud eraannetusi soodustada.

Vabaerakonna Esinduskogu toimub kuni neli korda aastas. Sinna kuuluvad piirkondade ja toimkondade esindajad ning Vabaerakonna saadikud riigikogus. Vabaerakonna Esinduskogul on kolmeliikmeline eestseisus, kuhu kuuluvad Monika Haukanõmm, Silver Liiv ning Siiri Käpa.

Vooremaa