Põltsamaal hukkus tulekahjus kaks inimest

Täna öösel puhkes Põltsamaa linnas Aasa tänaval tulekahju, mille tagajärjel hukkus vanem liikumispuudega mees ning keskealine naine, teatas päästeameti lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja.

28. märtsil kell 00.14 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa linnas Aasa tänaval põleb elumaja lahtise leegiga. Teate kohaselt võis olla hoones sees kaks inimest, kellest üks on liikumispuudega. Kohale saadeti päästjad Põltsamaa ja Jõgeva komandost ning Kolga- Jaani vabatahtlikud päästjad.

Mõne minutiga kohalejõudnud päästjate sündmuskohale saabudes oli ühekordse puidust maja akendest näha leeki ja suitsu. Sündmuskohal olnud kõrvalseisjatelt saadi ka informatsiooni võimaliku kannatanute asukoha kohta hoones. Kohe sisenesid kaitsevarustuses päästetöötajad majja, eesmärgiga otsida kannatanuid. Kell 00.32 tõid päästjad maja akna kaudu välja liikumispuudega vanema meesterahva ja tulekahjus hukkunud keskealise naise. Tulekahjus kannatada saanud mees anti üle kiirabile, kuid ta suri saadud vigastustesse teel haiglasse.

Põleng saadi kontrolli alla kell 01.37. Tulekahju tagajärjel hävis hoone katus täielikult ning kogu hoone sai suitsu ja kuumakahjustusi. Menetlusinspektor ei tuvastanud hoones ka suitsuanduri olemasolu.
Tulekahju täpsemad asjaolud ning tekkepõhjuse selgitab uurimine. Tänavu on tulekahjudes hukkunud 16 inimest.

Päästeamet juhib jätkuvalt tähelepanu, et igas kodus peab olema õigesti paigaldatud ja hooldatud töökorras suitsuandur, mis tulekahjust varakult märku annab ja traagilised tagajärjed ära hoiab.
Vooremaa