Põltsamaa ühisgümnaasiumis toimub avalik loeng Lühikesest Õpetusest võrguajakirjanduse ja sotsiaalmeediani

Kolmapäeval 1. novembril kell 08:55—10:35 kõnelevad eestikeelse ajakirjanduse sünnipäeva puhul Põltsamaa Ühisgümnaasiumis Riin Alatalu (PhD) ja Maarja Lõhmus (PhD) Põltsamaal ilmunud Lühikesest Õpetusest ja arengutest Eesti ajakirjanduses, teatasid korraldajad.

Riin Alatalu on Tartu ülikoolis õpingute ajal uurinud Lühikest Õpetust. Põltsamaal räägib ta talupoegadele suunatud tarbekirjandusest laiemalt, nii Lühikesest Õpetusest kui ka kalendritest 18. ja 19. sajandil ning ka eluolust maal sel perioodil.

Tartu ülikooli ajakirjandusõppejõud ja Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi (EAAS) esimees Maarja Lõhmus võtab luubi alla murrangulised arengud Eesti ajakirjanduses ning jõuab ka Facebooki- ajakirjanduseni.

Loengul näidatakse videokatkeid eelmisel aastal 1. novembril toimunud Põltsamaa linnavalitsuse ja EAAS korraldatud ajakirjandusloo juubelikonverentsist. 2016 täitus 250 aastat Põltsamaa külje alla Kuningamäel ilmuma hakanud ajakirja Lühike Õpetus sünnist, mida peetakse eestikeelse ajakirjanduse alguseks.

Kohapeal saab tutvuda EAAS viimase aastaraamatuga, milles on kajastatud ka Põltsamaal toimunud konverents.

Loeng toimub Põltsamaa ühisgümnaasiumi aulas (Veski tänav 5) ja sellest võtavad osa kooli 11. ja 12. klasside õpilased, ent loeng on avalik ja oodatud on kõik teisedki huvilised.

Vooremaa