Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpetaja Agne Kosk tunnistati aasta gümnaasiumiõpetaja nominendiks

Laupäeval Pärnu kontserdimajas peetaval üleriigilisel Aasta õpetaja auhinnagala “Eestimaa õpib ja tänab” pälvib teiste hulgas tunnustuse ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Agne Kosk, ta tunnistati Aasta gümnaasiumiõpetaja tiitli nominendiks, teatas  haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakond.

Lisaks Agne Kosele on Aasta gümnaasiumiõpetaja tiitli nominendid veel Aleksandr Kirpu Tartu Tamme  gümnaasiumist ja Eda Piisang Saku gümnaasiumist.

 Aasta õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Aasta õpetajate karjääritee on eeskujuks – nad on kasvanud tippspetsialistiks, panustanud oma ainevaldkonna arengusse üleriigiliselt, koolitanud ja toetanud kolleegide arengut. Õpetajatöö nõuab kõrget  intellektuaalset võimekust, positiivseid isikuomadusi, suurepärast suhtlemisoskust ja tööle pühendumist.

Tänavu esitati tunnustamiseks kandidaate 1206 korral, mis on koguni veerandi võrra möödunud aastast enam. Parimatest parimate väljaselgitamiseks tegid tööd maakondlikud komisjonid, kõrghariduse komisjon ja seejärel üleriigiline komisjon, kuhu kuulusid haridusega seotud organisatsioonide esindajad. Lisaks antakse galal välja ka kolm aasta õppuri ja üks aasta juhendaja  tiitel.

Tunnustusürituse eestvedajateks on haridus- ja teadusministeerium, sihtasutus Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit. Lisainfot saab Aasta õpetaja gala lehelt https://www.hm.ee/et/gala.

Vooremaa