Põltsamaa tähistab suurejooneliselt lastekaitsepäeva

Põltsamaa linn tähistab linna 90. sünnipäeva puhul sel aastal lastekaitsepäeva suurejoonelisemalt kui kunagi varem – sellesse mahub koolilaste piknik, puhkpilliorkestri saatel rongkäik läbi linna, vaateaknanäituse “Põltsamaa laste pilgu läbi” avamine, kunstiseltsi naivistliku näituse avamine ning laste laulude plaadi esitlus, teatas Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik.

Päev algab kell 8.00 hommikul Roosisaarel Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 1.-6. klasside ligi 250 õpilase piknikuga, mille juurde kuulub ka hommikuvõimlemine ja Põltsamaa linna teemalise viktoriini lahendamine.

Kell 10.30 liituvad koolilastega lapsed lasteaedadest ja kodudest ning Põltsamaa Kultuurikeskuse juurest alustab liikumist rongkäik lossihoovi. Rongkäik avab ülelinnalise vaateaknanäituse “Põltsamaa laste pilgu läbi”. Laste tööd, mis valminud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kunsti – ja käsitöötundides, Põltsamaa Kunstikoolis, noortekeskuse disaini- ja fotoringis, Põltsamaa Kultuurikeskuse taimeseaderingis ning Põltsamaa lasteaedades Mari ja Tõruke, on eksponeeritud poodide ja asutuste vaateakendel. Laste tööd on üleval Selveri, Maxima, Põltsamaa Uue Apteegi, kultuurikeskuse, Konsumi, Kohvik O ja linnavalitsuse akendel. Kooli puhkpilliorkestri saatel möödub rongkäik neist vaateakendest ja seejuures juhivad tähelepanu laste loomingule kostümeeritud tegelased. Linna liikluses võib rongkäigu ajal esineda seisakuid.

Lossihoovis tegelevad lastega päevajuht Ivar Lett, politsei, päästeamet, kaitseliit, ohvriabi, maanteeamet. Töötubasid veavad Põltsamaa käsitööselts, emadeklubi ja noortekeskus. Põltsamaa Muuseumis saavad lapsed osaleda Eesti lipu jututoas. Veel pakutakse lossihoovis pannkooke, hüpatakse batuutidel ja maalitakse nägudele.

Kell 16.00 avab Põltsamaa Kunstiselts lossihoovis galeriis pArt lapsemeelse naivistlikus võtmes näituse Põltsamaast.

Kell 18.00 algab kultuurikeskuses Linnulaulude CD ja lauliku esitluskontsert. Plaadil laulavad lindudest lapsed ja neid saadavad professionaalsed muusikud. Vaheldumisi laste häältega saab kuulata ka ehtsaid lindude hääli. Laulikus on lisaks lauludele põnevad illustratsioonid Põltsamaa Kunstikooli õpilastelt. Plaadile ja laulikusse said Põltsamaa lasteaia Mari eestvedamisel muuhulgas ühisrahastusplatvormi Hooandja toel 12 uut laulu järgmistelt autoritelt: Riine Pajusaar, Piret Laikre, Marek Sadam, Külliki Levin, Monika Pullerits, Meeli Nõmme, Tiia Kaeramaa ja Tuuli Jukk.
Vooremaa