Põltsamaa tähistab pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva

Mürtsub orkester, voolikutest kõrguvad Põltsamaa jõele veeväravad, leegitseb tuleinstallatsioon – nii tähistatakse sel reedel Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva. Sündmusel osaleb ka president Kersti Kaljulaid, teatas Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik.

Käesoleval aastal möödub Põltsamaa tuletõrje seltsi asutamisest 150 aastat. Sealt sai alguse seltsitegevus Põltsamaal ja seda tähist võib ka pidada laiemalt Põltsamaa piirkonna vabakonna sünnipäevaks.

Põltsamaa linn, Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani vald, kelle inimeste turvatunde eest kannab hoolt Põltsamaa päästekomando, korraldavad sel puhul pidustuse piirkonna päästjate ja vabakondlaste tänuks.

Tuletõrje depoo juurest kulgeb päästjate ja vabakondlaste rongkäik endise tuletõrjemaja ja Emilie Beermanni lipuväljaku juurde Lossi tänavale. Tervituskõnega astub üles Eesti president Kersti Kaljulaid, kes pidupäeva puhul lööb ajaloolisse Põltsamaa tuletõrjujate lipuvardasse ilunaela. Lipuvarrast kaunistavad juba mitmed ilunaelad tuletõrjeseltsi varasematelt tähtpäevadelt.

Tuletõrjujaid ja vabakondlasi tervitavad Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, Põltsamaa Ettevõtjate Liidu ja linnavolikogu esimees Andres Vään, päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Põltsamaa päästekomando pealik Peeter Randoja annab üle 150. aastapäeva mälestusmedalid. Esinevad Põltsamaa linnaorkester, Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester, Põltsamaa kultuurikeskuse noormeeste ansambel ja Haamerite pereansambel. Süüdatakse tuleinstallatsioon ja voolikutest kerkivad veeväravad Põltsamaa jõel, tutvuda saab vana ja uue tuletõrje- ja päästetehnikaga, lastega kohtub päästekoer Nublu.

Põltsamaa Linnavalitsus kutsub üles põltsamaalasi heiskama 9. juunil lippe Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva auks.

Sündmuse ajaks muudetakse linnas liikluskorraldust. Palume mõistvat suhtumist autojuhtidelt. Rongkäigu ajal kell 17.00-17.30 on piiratud liiklus Pajusi maanteel, Silla ja Lossi tänaval. Samuti suletakse sündmuse ajaks kella 17-20 liiklus Lossi tänava lõigul Suurest sillast Tallinna maanteeni. Suletud on ka vana tuletõrjemaja esine parkla jõe ääres.

Vooremaa