Põltsamaa saab uue katlamaja

Energiaettevõte Adven Eesti plaanib rajada Põltsamaale uue katlamaja. Uus katlamaja, mis toodab soojust nii Epiimale kui ka Põltsamaa linna kaugküttevõrku, valmib 2020. aastaks, teatas ettevõte.

Äsja pikendas Adven Eesti Epiimaga sõlmitud lepingut, mille järgi hoolitseb energiafirma ka järgmisel neljal aastal Eesti suurima juustutootja auru ja soojusega varustamise eest. Selleks, et tagada piirkonnas jätkuvalt soodsa hinnaga soojuse tootmine ka kuni uue katlamaja valmimiseni, investeerib Adven Eesti tänavu suvel ligi 400 000 eurot, et vahetada välja katlamaja senine katel.

Adven Eesti juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul vajab 2002. aastal käivitunud katlamaja värskenduskuuri. “Soodsa hinna tagamiseks on oluline teha õigeaegseid investeeringuid. Seetõttu olemegi otsustanud vahetada välja katlamaja senise katla ning ehitada lähiaastatel üles uus ja veelgi tõhusam soojuse tootmine,” sõnas Heinam. Tema sõnul on katlamajas kasutatav biokütus taganud juba aastaid piirkonna elanikele soodsa soojuse hinna.

Epiima territooriumil asuvas biokütusel töötavas aurukatlamajas toodetakse soojusenergiat Põltsamaa linna kaugküttevõrku ning tööstuslikku auru piimatööstuse tarbeks. Aurukatlamaja kolme katla koguvõimsus on 12 MW. Puiduhakke kõrval on katlamajas kütusena kasutusel ka maagaas ja põlevkiviõli.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte, mis pakub klientidele vajadustele vastavaid energialahendusi. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga.

Vooremaa