Põltsamaa kultuurikeskuses Alex Kirkbride fotonäitus “26 aastat vees”

Alates 4. kuni 29. jaanuarini saab Põltsamaa kultuurikeskuse galeriis nautida ühe maailmas tuntuima Ameerika allveefotograafi Alex Kirkbride´i näitust “26 aastat vees”, teatas kultuurikeskus.

  1. 1960. aastal sündinud Kirkbride on tegelenud akvalangistika ja allveefotograafiaga ca 30 aastat oma töid on ta aktiivselt eksponeerinud rahvusvaheliselt mainekates galeriides üle kogu maailma ning publitseerinud ajakirjades National Geographic, Ameerika ja Itaalia Vogue, The New York Times, Travel & Leisure, Scuba Diving, Diver, Dykking, Plongee, British Journal of Photography.

Kirkbride allveefotod ei sarnane tavapäraste allveepiltidega värvilistest kaladest ja korallidest – neis on iseäralikku leidlikkust, teravmeelsust ning oskusi veekeskkonna eripärasid ära kasutada.Valguse käitumine vees, optilised kurioosumid ja erakordsed skoopilised olukorrad on mõned võtmesõnad, mis sobivad Kirkbride´i loomingu iseloomustamiseks. Kuigi Kirkbride on sukeldunud kõigis maailma paigus, ei pea ta pildistamispaikade eksootilisust omaette väärtuseks. Ka Inglismaal või Eestis, kus vesi on külm ja nähtavus väike, on ta teinud huvitavaid pilte, mille näiteks võib tuua kasvõi fotosid siinsest Rummu karjäärist.

2013. aastal alustas Kirkbride Tartu kõrgema kunstikooli edumeelse rektori Vallo Nuusti toetusel koos professori ja fotoosakonna juhataja professor Peeter Linnapiga terves Euroopas unikaalset allveefotograafia kursust üliõpilastele, mis nüüdseks on juba saanud õppekava regulaarseks osaks. Kirkbride juhendamisel on tehtud juba ka TKK diplomitöid, ilmumas on ajakirja “Positiiv” veealuste piltide erinumber  ja allveefotograafia on suuresti tänu sellele koostööle ka Eestis kiiresti populariseerumas. Näitust on toetanud kultuurkapital, Tartu kõrgem kunstikool, TKK fotograafia osakond, OÜ Salibar jpt.

Lisainfo vt. www.alexkirkbride.com

Vooremaa