Põltsamaa kohvikute päev pakub rikkalikku kultuuriprogrammi

Põltsamaa kohvikute päeva 21 kohvikut osalevad sel pühapäeval 16. augustil koos enam kui 1200 ühepäevakohvikuga ülemaailmsel kulinaariapeol. Soomes kodanikualgatuse korras 2011 sündinud Restoranipäevast on kiiresti saanud maailma suurim toidusündmus, teatas Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik.

See on päev, mil igaüks võib avada üheks päevaks oma restorani või kohviku. Kus ja milline see on, sõltub ainult korraldaja fantaasiast – võib pakkuda profitasemel restoranielamust või jalutada ringi aiakärule asetatud koogiletiga.

Põltsamaa kohvikute päeva teeb eriliseks rikkalik kultuuriprogramm: kümnes kohvikus toimuvad kontserdid, kuues näitused, kolmes tantsu- ja kolmes teatrietendused, ühes kohvikus filmilinastus.
Kohvikutepäev on kogukonda liitev ettevõtmine, mis pakub mängulist elevust nii kohviku korraldajatele kui külastajatele. Ühtlasi pakub see hubases miljöös esinemisvõimalust kohalikele noortele ning toob kodukanti esinema ka Põltsamaa juurtega nimekamaid muusikuid, näiteks Taavi Otsuse ja Elina Hokkaneni. Hokkaneni bänd Innersound, mis võitis 2014 Noortebänd konkursi, esineb kohvikutepäeva lõpukontserdil.

Kolmandat korda toimuval Põltsamaa kohvikute päeval võib alates kell 10.00 kuni hiliste õhtutundideni kohvikuid leida nii koduaedades, asutuste õuedel, pargis kui jõe ääres.

“Sel pühapäeval tasub sammud seada Eesti ühte kaunimasse väikelinna, et nautida koduseid hõrgutisi ja mõnusat melu,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots viidates tõsiasjale, et juunis välja kuulutatud kauni kodu konkursil tunnistati Põltsamaa maakonna kaunimaks omavalitsuseks.

Eelmisel aastal külastas Põltsamaa kohvikute päeva üle 1500 inimese.
Põltsamaa kohvikute päev Facebookis
www.facebook.com/poltsamaakohvikud<http://www.facebook.com/poltsamaakohvikud>
Restoranipäeva kaardirakendus
http://www.maplantis.com/page/restaurantday
Vooremaa