Põltsamaa hakkas tootma kaheliitrisi mahlajooke

Põltsamaa Felix käivitas uue villimisliini ning hakkas tootma mahlajooke ka suurtes, kaheliitrilistes pakkides, mis on varustatud Balti- ja Põhjamaades ainulaadsete loodussõbralike üheastmeliselt avanevate korkidega, teatas ettevõte.

“Järjest enam hindavad tarbijad toodete puhul pakendi mugavust ja selle funktsionaalsust ning eelistavad tooteid, mis ei reostaks ülemäära loodust. Ühe suurima mahlatootjana Eestis oli meie jaoks väga oluline tuua turule ja muuta mugavalt avatavaks ka suuremad mahlapakendid. Tänu uuele villimisliinile oleme selle eesmärgi saavutanud,” sõnas Põltsamaa Felix turundusdirektor Marek Viilol.

Märtsis tõi Põltsamaa turule viis kaheliitrilises tetrapakendis mahlajooki: Põltsamaa multimahlajoogi, Troopilistest viljadest mahlajoogi, Jõhvika mahlajoogi, Mustasõstra-õuna-vaarika mahlajoogi ning Kirsi-õuna-aroonia mahlajoogi.

“Oma tootesortimenti püüame alati lisada maitseid, mis on armastatud just eestlaste poolt. Lisaks tavapärastele maitsetele lisasime uue kaheliitrilisele mahlajookide sortimenti ka kirsi-õuna-aroonia mahlajoogi, mis sobib ideaalselt algavaks grillihooajaks,” ütles Viilol.

Kõikidel kaheliitrilistel mahlajookidel on uus kork, mis muudab mahlapaki avamise palju mugavamaks. Kui varem tuli paki avamiseks eemaldada ka korgi ees olev foolium, siis uutel pakkidel fooliumit ei ole ning avamine on n-ö üheastmeline ehk võtab vaid ühe liigutuse. “Põltsamaa mahlatehas on esimene Balti- ja Põhjamaades, kes hakkas kasutama selliseid korke kaheliitrilistel pakenditel,” rõhutas Marek Viilol.

Uued üheastmeliselt avatavad korgid on valmistatud loodussõbralikust taastuvast toorainest.

“Keskkonnasäästlikke mahlapakendikorke tunneb pakendil ära sellel oleva lehe kujutise järgi. Uued korgid koosnevad täielikult bioloogilisest plastist, mille tooraineks on Brasiiliast pärinev suhkruroost valmistatud bioetanool. Suhkruroog, erinevalt näiteks naftast või maagaasist, on väga kiiresti taastuv tooraine ning kasvab looduses kiiresti tagasi,” lisas Viilol.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 350 toodet neljateistkümne erineva kaubamärgi all. Põltsamaa Felix on suuruselt teine eestimaine mahlatootja.

Vooremaa