Põltsamaa Felixil valmisid uued jõulutooted

Põltsamaa Felix katab tänavuse jõululaua mustade ploomidega praekapsa, koduse pohlamoosi ja meesinepiga, teatas ettevõte.

“Kapsas see aasta põllule ei jäänud – hooaeg oli soodus ning kinkis meile suured ja ilusad kapsapead,” sõnas Põltsamaa Felixi turundusjuht Marek Viilol. “Kapsa hapendamisprotsess Põltsamaal on praegu täies hoos ning purki paneme tänavu kokku 650 tonni eestimaist kapsast, mis on pärit meie lepingulistelt kasvatajatelt Jõgeva, Tartu, Pärnu ja Põlva maakonnast.”

Uudistootena on viljakast saagist Põltsamaa jõululauale jõudnud eestimaine praekapsas mustade ploomidega. Toode ei sisalda säilitusaineid, kunstlikke lisaaineid ega maitsetugevdajaid ning on valmistatud rapsiõliga, sobides hästi ka nii taimetoitlastele kui veganitele.

“Tahtsime eestlastele pakkuda midagi põnevamat kui traditsiooniline praekapsas, mistõttu lisasime sellele mõnusa mekiga musta ploomi. Praekapsa ja musta ploomi maitsekombinatsioon on magusam ja pehmem ning on mõeldud neile, kes traditsioonilisele praekapsale vaheldust otsivad,” rääkis Viilol.

Eelolevat jõulumenüüd silmas pidades jõudis poelettidele ka Põltsamaa uuenenud pohlamoos, mis sisaldab varasemast rohkem marju. Tootele ei ole lisatud säilitusaineid, mistõttu on moosis sisalduvate marjade väärtus jätkuvalt kõrge.

“Tänavuseks uuenduseks tootmisprotsessis on ka see, et Põltsamaa uusi pohlamoose valmistatakse nüüd traditsioonilisel kodusel viisil ilma keetmiseta ehk kuumutatakse 80 kraadini, mille tulemusel on säilinud paremini marjade maitse ja värskus,” lausus Viilol.

Eestlaste jõululaual on auväärne koht ka sinepil ning sel hooajal tasub kindlasti proovida Põltsamaa meesinepit, milles on ühendatud õiemee magusus ja Põltsamaa sinepi tuntud kangus.

“Maheda maitsega meesinep annab mõnusat mekki näiteks salatikastmele, eriti hästi sobib ta aga toeka liharoa seltskonda,” lisas Viilol.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 350 toodet neljateistkümne erineva kaubamärgi all.

Vooremaa