Põltsamaa Felix paneb tänavu purki 2100 tonni kurki

Eesti suurim hoidiste tootja Põltsamaa Felix paneb tänavu purki 2100 tonni kurki ning on palganud hooajaliseks tootmiseks 220 lisatöötajat, teatas ettevõte.

Üle poole ehk 1300 tonni kurkidest tuleb Eesti põldudelt: Põltsamaa Felixi üheksalt pikaajalistelt partnerilt Viljandi-, Pärnu-, Rapla- ja Virumaalt.

“Et Eesti turul on nõudlus hüppeliselt kasvanud, siis tellisime tänavu Eesti kurgikasvatajatelt 20 protsendi võrra suurema kurgisaagi,” rääkis Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol. “Jagame koostööpartneritest talunikele igal kevadel spetsiaalse sordi kurgiseemned, mis tagavad meile tootmise jaoks piisava koguse eestimaiseid kurke.”

Kokku 2100 tonnist purgikurgist valmistatakse 60 protsenti Eesti turule, ülejäänu läheb tänavu ekspordiks Soome, Rootsi, Lätti, Leetu ja Venemaale. Aastaga on eksport enim kasvanud Rootsi suunal, kuhu läheb tänavu 40 protsenti mullusest enam kurgihoidiseid. 
Lisaks klassikalisele sortimendile tuleb tänavu turule ka mitu uut kurgitoodet. “Suurimat edu ennustame Põltsamaa Paprikakurgile,” rääkis Viilol. “Koos kurgiga purki pandud paprika annab marinaadile uudse maitse ja maheduse. Paprikamaitseline kurk sobib nii praadide kõrvale, võileiva peale kui ka otse purgist söömiseks.”

Kõikidel Põltsamaa kurgihoidistel on innovaatiline ja Eesti turul unikaalne kergesti avatav purgikaas, mis võeti kasutusele 2015. aastal ning mis on ligi kolmandiku võrra köögiviljahoidiste müüki Eesti turul kasvatanud.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 350 toodet neljateistkümne erineva kaubamärgi all.

Vooremaa