Põltsamaa Felix ostab tänavu kokku 20 protsenti rohkem Eesti kurke

Eesti juhtiv toiduainete ja hoidiste valmistaja Põltsamaa Felix sõlmis lepingud kodumaiste kurgikasvatajatega, kes kasvatavad ettevõttele sellel kurgihooajal ligi 1300 tonni Eesti kurki, teatas ettevõte.

Põltsamaa Felix sõlmis sellel nädalal tarnelepingud oma pikaajaliste Eesti kurgikasvatajatega Viljandi, Pärnu, Rapla ja Viru maakondadest ning jagas neile kasvatamiseks vajaliku koguse kurgiseemneid. Kurgihoidiste tootmine Põltsamaal algab kohe pärast jaanipäeva ning kestab septembri alguseni.

“Meil on kokku kümme lepingulist kurgikasvatajat üle Eesti ning hea meelega teatame, et tänavu ostame neilt kokku ligi viiendiku rohkem Eesti kurki kui mullusel hooajal,” kommenteeris Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol.

Kokku paneb ettevõte tänavu purki umbes 2100 tonni kurki, millest umbes pool suunatakse ka eksporti – Eesti kurke oodatakse Lätis, Soomes, Rootsis, Leedus ja Venemaal. Viiloli sõnul on Põltsamaal valmistatud kurgi- ja köögiviljahoidised hinnatud kaup nii Eestis kui ka välisturgudel nii tarbijate kui ka toiduspetsialistide seas: seda tõestavad mitte ainult müüginumbrid, vaid ka mitmed toidusektori auhinnad.

“Lisaks meie klassikalisele sortimendi tootmisele plaanime ka tänavu üllatada tarbijaid uute kurgitoodete- ja maitsetega, kuid sellest räägime täpsemalt juba suvel, kui kurgihooaeg jõuab oma haripunkti,” lisas Viilol.

Kõikidele Põltsamaa kurgihoidistele läheb peale ka innovaatiline ja Eesti turul unikaalne kergesti avatav purgikaas, mille ettevõte võttis oma köögiviljahoidistel kasutusele 2015. aastal. Uue kaane edu kinnitab ka ligi kolmandiku kasvanud köögiviljahoidiste müük Eesti turul.

Iga aasta varakevadel sõlmib Põltsamaa Felix oma pikaajalistest koostööpartneritest talunikega lepingud ja annab neile kasvatamiseks spetsiaalse sordi kurgiseemneid – nii tagatakse tootmise jaoks vajalik ja piisav kogus parimaid eestimaiseid kurke.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 350 toodet neljateistkümne erineva kaubamärgi all.

Vooremaa