Põllumehed võõrustavad täna kooliõpilasi Kalanas, Sadalas ja Tormas

Täna tähistatakse rahvusvahelist piimapäeva, mille puhul võõrustavad paljud piimatootjad üle Eesti kooliõpilasi ning tutvustavad neile moodsat piimatootmist ja loomakasvatust. Jõgevamaal külastavad kooliõpilased farme Kalanas, Sadalas ja Tormas, teatas EPKK avalike suhete juht.

“28 piimafarmi üle Eesti avavad täna oma uksed kooliõpilastele. Umbes 2800 õpilast paljudest koolidest Eesti erinevatest piirkondadest saavad võimaluse tutvuda piimakarjakasvatusega. Kõige rohkem lapsi sõidab piimatootmisega tutvuma Tallinna koolidest. Usun, et just linnalaste jaoks on see eriti hea võimalus saada vahetu elamus Eesti maaelust ja põllumajandusest,” ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. Oma piimafarmi uksed avab täna lastele neli Aasta põllumehe tiitliga pärjatud piimatootjat. Jõgevamaal Pajusi kandis asuvat Kalana farmi tutvustab mullune Aasta põllumees Lembit Paal, oma uhkeid piimaloomi näitavad õpilastele ka Arvo Kuutok Järvamaalt, Aavo Mölder Tartumaalt ja Tõnu Post Saaremaalt. Eesti parimate piimatootjate hulka kuuluvad aga kõik 28 põllumeest, kes täna oma ettevõtetes lapsi võõrustavad. Avatud piimafarmide päev on üks osa Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kolmeaastasest programmist “Piim – päeva pärl!”. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Tänavune avatud piimafarmide päev kuulub ka 30. maist kuni 5. juunini toimuva Euroopa säästva arengu nädala programmi.

Tänane päev on mõeldud kooliõpilastele piimatootmise tutvustamiseks, kuid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub kõiki eestimaalasi osa võtma 23. juulil 2017 toimuvast kolmandast üle-eestilisest avatud talude päevast, mil oma uksed avavad 270 talu ja põllumajandustootjat. Lisainfot avatud talude päeva kohta leiab: www.avatudtalud.ee <http://www.avatudtalud.ee>

Vooremaa