Põllumajanduse tippjuht 2016 on Jaak Läänemets

Täna, 1. aprillil kuulutati Olustvere lossis toimunud konverentsil “Põllumees kui tippjuht” juba neljandat aastat järjest välja põllumajandussektori tippjuht, kelleks žürii valis tänavu põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimehe Jaak Läänemetsa. Tiitli andis üle maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai.

“Praegune aeg nõuab põllumehelt suurt ettenägelikkus ja sitkust, et rasketest turuoludest läbi murda. Eelkõige tähendab see oskust teiste põllumeestega seljad kokku panna ja ühiselt asju ajada,” ütles maaeluminister Urmas Kruuse. “Põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees Jaak Läänemets on väga tugev ühistegevuse eestvedaja ja sellesse panustaja,” lisas Kruuse.

Põllumajandussektori tippjuhi 2016, OÜ Avispeamees juhataja ja põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimehe Jaak Läänemetsa sõnul on alati meeldiv saada esile tõstetud, eriti kui see juhtub ootamatult ja üllatusena. “Olen selle tunnustuse eest väga tänulik. On hea, kui põllumajandussektoris pälvivad kõige muu kõrvalt tähelepanu ka positiivsed sündmused,” ütles Läänemets. “Usun, et ühistegevuses peitub jõud ̶ seda nii ühe ettevõtte sees kui ka sektoris laiemalt. Põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimehena suhtlen palju sektori ettevõtetega ning ühiselt oleme turul tugevamad. Leian, et koostööd tehes suudame luua rohkem väärtust kui üksinda tegutsedes,” lisas Läänemets.

“Tänane olukord põllumajanduses nõuab põllumajandusettevõtjalt keerukate ja sageli riskantsete otsuste langetamist ning pidevat valmisolekut muudatusteks. Jaak Läänemets on täpselt selline juht, ” ütles Swedbanki põllumajandussektori juht Brit Juus. “Jaak on väga mitmekülgse taustaga. Ta on tegelenud teraviljakasvatusega juba 25 aastat ning selle kõrvalt aktiivselt panustanud maaelu ja ühistegevuse edendamisse. Mul on väga hea meel, et sel aastal läks tiitel just Jaagule,” lisas Juus.

Jaak Läänemetsa autasustatakse skulptuuriga “Kuldne viljapea”, mille autor on Tiiu Kirsipuu. Põllumajandussektori tippjuhi tiitli pälvis mullu OÜ Estonia tegevjuht Ain Aasa. 2014. aastal tunnistati  parimaks juhiks  OÜ Kehtna Mõisa juht Märt Riisenberg, 2013. aastal OÜ Voore Farm juht Indrek Klammer.

Põllumajandussektori tippjuht 2016 valimiskomisjoni kuulusid tänavu põllumeeste ühistu KEVILI juhataja Meelis Annus, Swedbanki põllumajandussektori juht Brit Juus, OÜ Estonia tegevjuht Ain Aasa, Maaülikooli kuratooriumi esimees Madis Ajaots, Viru lihaühistu juhatuse esimees Einar Jakobi, Baltic Agro AS arendusdirektor Margus Ameerikas ja Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli direktori asetäitja Riho Kala. Konverentsi “Põllumees kui tippjuht” korraldavad alates 2006. aastast Olustvere teenindus- ja maamajanduskool ning Corpore Konverentsid.
Vooremaa