Politsei otsis kadunuks jäänud naist

Ööl vastu pühapäeva sai politsei teate naisest, kes lahkus kodust hommikumantlis. Samal hommikul leidis politsei naise üles, ta vajas arstiabi, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

31. mail kella 4.45 paiku sai politsei väljakutse Tabivere valda Vahi külla, kust teatati, et kodust lahkus 35-aastane naine, kes kandis vaid hommikumantlit. Viimati olla teda nähtud möödunud õhtul kella kümne paiku. Lähedased otsisid naist omal käel, kuid tulemuseta.

Politseipatrullid asusid naist otsima sõites läbi piirkonda jäävaid külavaheteid ning otsides naist ka ahelikuga. Otsingutele kaasati lisaks teenistuskoer ning kaitseliitlased. Samuti oli valmisolekusse pandud lennusalga kopter. Otsinguaheliku töö kandis vilja, kui kella 9.45 ajal üks politseinikest naist teeservas kõndimas märkas. Naine kandis jätkuvalt vaid hommikumantlit ning oli pealekauba paljajalu. Oma telefoni oli ta väidetavasti metsa ära kaotanud. Kiirabi kontrollis tema terviseseisundit ning viis ta haiglasse, kuivõrd naisel olid alajahtumise tunnused. Kodust lahkumise põhjusena võib arvata kodustega tekkinud pisitüli.

Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov ütles, et ennetamaks ootamatuid kaotsiminekuid ja õnnetuid olukordi, tuleb muret tunda nii iseenda kui ka lähedaste pärast. “Olgu tegu noorema või vanemaga, tundke huvi, kuhu teile kallid inimesed lähevad, kui kauaks ja kellega. Mure vähendab kindlasti teadmine, et üksipäini looduses viibival inimesel on võimalusel ikkagi laetud telefon taskus, tervislikud näitajad korras ning kokkulepitud ajal ka koju jõutakse. Kui kokku lepitud ajal loodusest koju jõutud ei ole, ärge häbenege häirekeskusele teada anda. Aegsasti tehtud telefonikõne võib päästa elu,” selgitas ta.

Vooremaa