Politsei on tänavu helistajate abiga Lõuna-Eestis tabanud 84 joobes juhti

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo andmetel on politsei tänavu hädaabinumbrile helistanud ja joobekahtlusega juhist teada andnud inimeste abiga tabanud 84 purjus autojuhti.

Jõgevamaal on 5870 sõidukijuhtide alkoholikontrolli käigus avastatud 37 alkoholijoobes juhti. Nendest seitse on  avastatud 112 kõnede abil.

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalve talituse juht Alvar Pähkel tänab kõiki liiklejaid, kes on andnud oma tugeva panuse liiklusturvalisuse suurendamisse. “Inimeste abiga oleme Lõuna-Eesti teedelt eemaldanud kolme kuuga 84 purjus juhti, kusjuures enamus neist on olnud kriminaalses joobes ehk enam kui 1,5 promillises joobes. Sellele lisaks on politsei järelevalve käigus avastanud ning kõrvaldanud juhtimiselt lisaks veel 360 purjus juhti. Seega on politsei ja liiklejate koostöös esimesel kvartalil juhtimiselt kõrvaldatud kokku 444 joobnud roolikeerajat enne, kui nad oma ohtliku käitumisega enda või kaasliiklejate turvalisuse ohtu jõudsid panna,” ütles Pähkel.

Ta lisas, et kuigi teadmine võimalikust purjutajast kellelegi rõõmu ei tee, on positiivne inimeste aktiivsus ohtlikest juhtidest politseile teadaandmisel. “Politsei ja kogukonna koostöö on joobes juhtide liiklusest eemaldamisel aina aktiivsem. Seda suuresti tänu sellele, et inimesed tajuvad aina enam oma vahetuid võimalusi ja vastutust liiklusohutuse tõstmisel,” hindas Alvar Pähkel.

Vooremaa