Politsei kutsub reedel helkurkõnnile

Korrakaitsjate ja kohalike elanike ühise helkurkõnniga 24. novembril teadvustatakse pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

Lõuna prefektuuri politseikapten Rainer Rahasepp ütles, et neljandat aastat toimuv helkurkõnd toob kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi on inimesed helkurkõnnil osalemisega andnud oma panuse teiste jalakäijate nähtavaks tegemisel. “Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid nähtavaks tegema,” ütles politseikapten.

Maanteeameti ennetustöö ekspert Kai Kuuspalu tõdes, et ohutum ja stressivabam liiklus algab liiklejate enda liikluskäitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. “Viisakust liikluses saame kõik mõjutada endi käitumise, eeskuju, kui ka vabatahtlikuna panustamisega. Praegusel pimeda ajal on liikluses viisakus ka enda nähtavaks tegemine,” selgitas ta.

Lõuna-Eesti erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 24. novembri õhtupoolikul ning vältab tunni jagu. Politseile ja abipolitseinikele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad kodukandi liiklusturvalisusest.

Jooksev info helkurkõnnist Helkuriga sõbraks on leitav leheküljel www.fb.com/lounaprefektuur<http://www.fb.com/lounaprefektuur> ning põnevaid võimalusi enda nähtavaks tegemiseks leiab leheküljelt www.silmapaistev.ee<http://www.silmapaistev.ee>.
Jõgevamaal 24. novembril kell 17:00 – Põltsamaa politseimaja (Pargi 1a, Põltsamaa linn)

  1. novembril kell 17:00 – Puurmani vallamaja (Tallinna mnt 1, Puurmani)
  2. novembril kell 17:00 – Jõgeva politseijaoskond (Suur 1, Jõgeva linn)
  3. novembril kell 17:00 – Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee)
  4. novembril kell 17:00 – Avinurme Gümnaasium (Võidu 16, Avinurme)
  5. novembril kell 17:00 – Maarja A ja O kauplus (Maarja-Magdaleena küla)
  6. novembril kell 17:00 – Sadala A ja O (Sadala alevik)
  7. novembril kell 17:00 – Sadala rahvamaja.

Vooremaa