Politsei kontrollis Jõgevamaal autojuhtide kainust

Täna kontrollis politsei Jõgevamaal autojuhtide kainust ning selgitas, et kaks sõidukijuhti olid alkoholi tarvitanud, politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Kokku kontrolliti 631 autojuhti, kellest kaks olid alkoholi tarvitanud. Joobetunnustega juhid kõrvaldati juhtimiselt ning nende suhtes alustati menetlust.

Kontrollaktsioon “Kõik puhuvad” toimus Tartu-Jõgeva-Aravete lõigul asula piires varahommikusel tipptunnil. Lõunapaiku jätkati kainuskontrolliga terves maakonnas, mille käigus avastas politsei seitse muud rikkumist, nagu kiiruseületamine ja turvavööta sõit. Kokku osales aktsioonis 15 politseiametnikku ja kaks abipolitseinikku.

Jõgeva politseijaoskonna komissar Sulev Jürgenson paneb inimestele südamele, et enne juhtima asumist peaks olema kindel oma kainuses eriti juhul, kui eelmine päev on alkoholi tarvitatud. “Üks joobes juht põhjendas oma käitumist just sellega, et oli pühapäeva õhtul tarvitanud lahjat alkoholi ning ei osanud hommikul oma tervist adekvaatselt hinnata,” sõnas Jürgenson. Ta lisas, et alkoholijoobes juhtimise vältimiseks võiksid juhid endale alkomeetri muretseda, et saaksid vajadusel ennast kontrollida.

Tänavu on Jõgevamaal tabatud 148 joobes juhti, mis on pea poolesaja võrra vähem kui mullu samal perioodil. Enim joobes juhte on tabatud Põltsamaa, Palamuse ja Jõgeva valdades.

Vooremaa