Politsei avastas reidi ajal ühe alkoholi tarvitanud autojuhi

Teisipäeval kontrollis politsei Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel ja Jõgeva linnas autojuhtide kainust. Kõik puhuvad politseioperatsiooni käigus pandi alkomeetrisse puhuma 323 sohvrit, kellest üks oli alkoholi tarvitanuna roolis, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo. Muid rikkumisi peale selle ei tuvastatud ja ülejäänud 322 eeskujulikku liiklejat said jätkata oma tavapärast teekonda pikema peatuseta. Kokku osales politseioperatsioonil 12 Jõgeva politseijaoskonna korrakaitsjat ja vabatahtlikku.

Jõgeva patrullitalituse juht Kajar Pent sõnas, et politsei kõrval saab joobes juhtide vähendamisele liiklusest oma panuse anda iga inimene. “Kui eelneval õhtul ja ööl on alkoholi tarvitatud, tuleb loobuda hommikusest autosõidust või veenduda alkomeetriga oma kainuses. Soovitan soetada kvaliteetne alkomeeter, mida tuleks kindlasti regulaarselt kalibreerida. Ühekordne investeering on odavam, kui tasuda trahve ja kindlasti turvalisem nii iseendale kui teistele liiklejatele,” rääkis Pent.

Ta soovitas peo varajases staadiumis juba kokku leppida, kes on kaine juht või selle puudumisel autosõidu mõttest eos loobuda. “Samuti tuleb seltskonnas jälgida, et keegi joobes olekus sõitma ei läheks, kuna tagajärjed võivad olla pöördumatult traagilised. Joove on liikluses üks suurimaid ohuallikaid. Sõber läks pärast pidu purjutanuna autorooli ja sul ei õnnestunud teda takistada? Näita üles hoolivust ja teata sellest kohe hädaabinumbrile. Nii ei pea pärast haiglas, või mis veel hullem – krematooriumis, sõbraga kohtuma ja suurt süütunnet alla neelates tõdema, et sa oleksid saanud tema elu päästa,” märkis patrullijuht.

Vooremaa