Politsei: arukas volbripiduline peab alkoholiga piiri

Korrakaitsjad meenutavad, et pikale nädalavahetusele jäävad volbripidustused mööduvad turvalisemalt, kui alkoholiga arukalt ümber käiakse.

Tänavune volbriöö toob endaga kaasa pika nädalavahetuse, mis tähendab korrakaitsjatele enam väljakutseid, kainenemisele toimetatuid ja liiklusest kõrvaldatud joobes autojuhte. Suures osas on kõigi volbriööl tekkivate vahejuhtumite ühiseks nimetajaks alkohol.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk kirjeldas, et viimaste aastate volbriööd on möödunud suuremate vahejuhtumiteta ning sarnast jätku loodetakse ka tänavu.
“Korrakaitsjad hoiavad volbripidustustel silma peal ning jälgivad, et keegi ohtu ei satuks. Siinkohal kutsume üles ka inimesi endid suuremale vastutustundele oma kaaslaste ees. Lähedased teavad kõige paremini, kuidas keegi nende seltskonnast alkoholi pruukinuna käituda võib ning riske teades saab neid omal käel ka ennetada,” kirjeldas Virk.

Lisaks soovitab politsei kõigil nendel, kes nädalavahetusel üleriiklikul talgupäeval osalevad, jätta volbriööst väljapuhkamiseks endale piisavat pikk ajavaru ja sõitu minna ainult kaine peaga. Politsei tähelepanu on nii volbriööl kui eesootaval nädalavahetusel suuresti suunatud jätkuvalt ka ohtlike autojuhtide liiklusest kõrvaldamisele.
Vooremaa