Piirivalvurid tõrjusid PPA aluselt Mustvee jõkke lekkinud pisireostuse

Piirivalvurid tõrjusid eile päeval Peipsisse suunduval Mustvee jõel pisireostuse, mis pärines teiselt sadamas seisnud PPA aluselt, teatas politsei- ja piirivalveamet pressiesindaja.

Esmaspäeval kella 10.30 paiku said keskkonnainspektsiooni inspektorid teate, et Mustvee jõel sadama akvatooriumil on umbes saja meetri pikkune ja 20 sentimeetri laiune reostuslaik. Inspektorid selgitasid, et tegemist oli PPA aluselt pärineva pilsiveega ning andsid sellest omakorda kohe Mustvee kordonile teada. Piirivalvepatrull suundus sündmuskohale ning kogus kiirelt umbes sajameetrise reostustõrjepoomiga veest kütuse kokku. Kuigi vette sattunud diislikütuse kogust on keerukas hinnata, võis see keskkonnainspektsiooni esialgsel hinnangul olla mõni liiter.

“Õnneks oli reostus väikesel alal ning sai kiirelt tõrjutud, kuid sellegi poolest võtsime juhtunut väga tõsiselt,” rääkis Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits. Ta selgitas, et lekke põhjustas mootorpaadi automaatrežiimil tööle hakanud pilsipump. “Kõrvaldasime mootorpaadil ilmnenud vea ning alus on tagasi Peipsil patrullimas,” kinnitas Ernits.

Vooremaa