Piirivalvurid päästsid uppumisohust lapse ja kaks täiskasvanut

Eile õhtupoolikul sattus Peipsi järvel uppumisohtu kolm inimest, kelle piirivalvurid turvaliselt kaldale aitasid, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Eile kella viie ajal õhtul said Mustvee kordoni piirivalvurid teate, et Peipsi järvele väljunud paat on sattunud uppumisohtu, kuna suured lained pritsivad paati vett, mida oma jõududega välja visata ei jõuta. Samuti oli katki läinud paadis olnud pilsipump.

Järvele väljunud Mustvee kordoni piirivalvurid jõudsid hädasolijateni kuue minutiga ning paadist päästeti kaks täiskasvanut ning 7-aastane laps. Keegi pääsenutest arstiabi ei vajanud. Piirivalvurid tuvastasid, et uppumisohtu sattunud aluse näol oli tegemist paadiga, mis ei ole mõeldud suure lainetusega veekogudele väljumiseks, vaid on sobiv kasutamiseks pigem tiikidel või väiksematel järvedel. Vett täis valgunud paat õnnestus pukseerida kaldale.

Mustvee kordoni vanempiiriametnik Heiki Suomalaineni sõnul oli selle juhtumi lahendamisel võtmekohaks piirivalvurite kohene reageerimine ning kiire sündmuskohale jõudmine, tänu millele pääsesid kaks meest ja laps uppumisohus paadilt turvaliselt kaldale. “Küll aga paneme inimestele südamele, et veekogule minnes veendutaks, et kasutatav paat vastaks veekogul valitsevatele tingimustele ning kontrollide, et varustus oleks tehniliselt korras,” sõnas Suomalainen.
Vooremaa