Peolt tulles kadunuks jäänud noormees leiti elusa ja tervena

Ööl vastu eilset otsisid lähedased ja politsei Jõgevamaal alaealist noormeest, kes oli ootamatult seltskonnast lahkunud ja kadunuks jäänud. Noormees leiti elusa ja tervena, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Lapsevanemad andsid politseile poisi kadumisest teada pühapäeva varahommikul enne kella viit. Siis oli teada, et 17aastane noormees oli laupäeva õhtul läinud Tabivere kanti peole. Enne südaööd tegi noormees telefonikõne, kus palus endale järele tulla, kuid kokkulepitud kohast teda ei leitud. Ka teised peololnud ei osanud öelda, kuhu noormees minna võis. Ei olnud teada ka lahkumise põhjus, sest kohapeal said kõik ladusalt läbi ning ootamatult lahkunud noorukiga kellelgi tüli ei olnud. Vaid üks kohalolnutest teadis öelda, et noormees olevat liikunud jalgsi Piibe maantee suunas. Telefonitsi teda tabada ei õnnestunud, kuna see oli välja lülitatud. Lähedased asusid kohe poissi otsima, kammisid läbi lähedalasuvad teed ja selle servad, kuid tulemuseta.

Otsingutel osalenud Jõgeva patrullpolitseinik Mikk Tehvan ütles, et kui politsei öösel kadunud noorukist teada sai, anti patrullidele tema isikukirjeldus, kes niisamuti ümbruskonnas otsinguid alustasid. Samamoodi jätkasid poisi otsinguid väga südikalt tema lähedased. “Ilmaolusid arvestades oli ajakriitiline selgitada kiiresti poisi võimalik liikumissuund ning seejärel ka asukoht,” rõhutas Tehvan.

Läbi vaadati piirkonda jäävad hooned ning silm hoiti teraselt peal ümberkaudsel maastikul. Kella 11 paiku avastati noormees ühe küüni juurest, mis asus umbes 300 meetri kaugusel peokohast. Noormees jalutas vastu oma lähedastele teadmata, et nad olid teda öö läbi otsinud. “Selgus, et väsimus oli noormehest võitu saanud ja ta oli leidnud ühes küünis heinte vahel endale magamisaseme,” kirjeldas Tehvan.

“See oli küll õnneliku lahendusega lugu, aga kahjuks lähedaste ja teiste sõprade väga suure mure arvelt. Palun andke ikka kõrvalistele teada, kui plaanite seltskonnast irduda. Ja vastupidi, kui näete kedagi ootamatult seltskonnast nelja tuule suunas lahkumas, tundke huvi, kas kõik on ikka hästi ning kuhu plaanis minna,” soovitas patrullpolitseinik.
Vooremaa