Peipsimaa pärast haldusreformi

Kuues Peipsimaa Arengufoorum Peipsimaa-hoia hea endale keskendub piirkonna erilisusele ja sellele, miks erinevad inimesed siin toimetavad ja tegelevad turismiga. Samuti vaadatakse ühiselt otsa haldusreformi järgsele Peipsimaa kaardile – milline on Peipsimaa 2018, teatas Peipsimaa Turism.

Räpina Aianduskoolis 16. novembril toimuva Peipsimaa Arengufoorumi esimeses pooles vaatame otsa piirkonna külastusnumbritele, arengutele ning arutleme teemal, miks ollakse Peipsi piirkonda kiindunud. Räpina vallavolikogu esimees ja Piiriveere Liidri juhatuse esimees Teet Helm tunneb heameelt. “Tänu Meeksi valla ühinemisele Räpina vallaga on rannajoon pikenenud ja ühendus Peipsiga on veel suurem. Peipsimaa arendus on viimaste aastatega suure sammu edasi astunud ja uutes piirides ei tohiks areng mingil juhul seisma jääda, vaid peaks veel hoogsamalt edasi liikuma. Kutsun uute omavalitsuste juhte kandma Peipsimaa brändi ja kasutama võimalust Peipsimaa arengus kaasa lüüa. Hoiame ikka hea endale ja natukene hõlma alt jagame ka teistele.”

Peipsimaa Turismi juhtaja Kadi Ploom teeb ülevaate viie aasta majutuse statistikast ning võib juba öelda, et statistika numbrid on perioodi jooksul märgatavalt kasvanud.

Riigikogu liige Aivar Kokk tutvustab Peipsimaa turismiasjalistele riigikogu Peipsiveere toetusrühma olemust ning arutatakse, kuidas Peipsimaad veel rohkem nähtavaks muuta riigijuhtide silmis. Tallinnast Peipsimaale juustutootjaks – just sellise sammu on teinud Triinu ja Madis Arm, kes teevad Iisakus hallitusjuustu. Miks noored pealinnast Peipsi äärde on tulnud, saame teada juba homme.

Raul Oreškin on kõik oma viimased suved veetnud Peipsi kaldal Varnjas, rajanud sinna Voronja Galerii, korraldanud erinevaid üritusi ning panustanud kohaliku elu arendamisse.

Imeilusal Rannapungerjal toimub juba üheksandat korda Tuletorni kontsert – meie kõigi lemmikmuusikud otse Peipsi järve kaldal ning kultuuri- ja loodusretked. Guido Kangur Tuletorni kontserdi peakorraldaja räägib põhjustest, miks üks näitleja korraldab Peipsi kaldal Tuletorni festivali.

Konverentsi teises pooles tegutseme töögruppides, kus ühiselt kaardistame Peipsimaa 2018 haldusreformi järgsed piirid, anname sisendi trükistesse ja Eesti Vabariik 100 tegevustesse.

Konverents korraldatakse koostööprojekti Peipsimaa sihipärane turundamine 2016-2019 tegevustest, mida toetatakse LEADER meetmest. Kaaskorraldaja Piiriveere Liider MTÜ.

Vooremaa